логін / реєстраціяMenu

Черкаських поліціянтів підозрюють у катуваннях

09.02.2021 | ХПГ-інформ | khpg.org

Після візиту до відділу поліції чоловік потрапив до лікарні. Каже – побили правоохоронці. Триває розслідування.

Співробітників Городищенського відділу поліції № 2 відсторонено від виконання службових обов’язків через підозру у катуванні чоловіка, повідомляє пресслужба Черкаської поліції.

6 лютого стало відомо, що в Городищенську лікарню по медичну допомогу звернувся чоловік із тілесними ушкодженнями. Він заявив, що його побили співробітники поліції. Про характер і тяжкість отриманих чоловіком травм не повідомляється. За розслідування взялися поліціянти відділу інспекції особового складу, обласне управління Департаменту внутрішньої безпеки поліції та Державне бюро розслідувань.

Як з’ясувало слідство, постраждалий дійсно деякий час перебував у відділі поліції: правоохоронці перевіряли його причетність до крадіжки і шахрайства.

Розслідування триває. Керівництво відділу та поліціянтів, які підозрюються у скоєнні злочину, відсторонили від виконання службових обов’язків.

Наразі Територіальним управлінням ДБР відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 127 (Катування) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.


За результатами «Національного моніторингу незаконного насильства в поліції в Україні в 2020 році», значна частина суспільства (59,7 %) вважає, що потенційний ризик стати жертвою тортур або жорстокого поводження в поліції зберігається практично для будь-якої людини на території України, незалежно від її минулого й особистих характеристик.

Дослідники зазначають, що після гучних подій у Кагарлику нетерпимість населення до випадків застосування катувань або іншого жорстокого поводження в поліції України суттєво зросла та складає 79,1 %. Це є найбільшим показником за весь час вивчення. Водночас слід відзначити, що 14,9 % опитаних допускають використання незаконного насильства у крайніх випадках, ще 5,4 % – стосовно окремих осіб (терористів; підозрюваних у злочинах проти дітей). Незначна кількість людей (1,1 %) вважає, що робота поліції без цього неможлива.

Чинниками, які найбільшою мірою сприяють поширеності практики протизаконного насильства в діяльності поліції України, на думку опитаних, є:

1) безкарність співробітників поліції, які використовують незаконні методи в роботі;

2) поганий добір кадрів;

3) невисокий професійний і культурний рівень співробітників поліції.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація