логін / реєстраціяMenu

Справи Майдану: Закінчено досудове розслідування щодо двох черкаських екссуддів

27.05.2020 | ПК

Завершено досудове розслідування щодо двох колишніх суддів Соснівського районного суду міста Черкаси. Злочинні дії, які їм інкримінуються, були вчинені під час масових протестів у 2013–2014 роках, – повідомляє ДБР.

Слідством встановлено, що колишні судді (нині – адвокати), 25–26 січня 2014 року вчинили протиправні дії щодо 17 осіб. Громадянам було незаконно обмежено особисту свободу, здебільшого шляхом поміщення під варту. Рішення ухвалювалися без достатніх та належних доказів про вчинення громадянами масових заворушень задля перешкоджання організації та проведенню подальших мирних зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій у Черкасах та інших регіонах.

Екссудді підозрюються у:

• постановленні суддею завідомо неправосудних ухвал, вчиненому в особистих інтересах (ч. 2 ст. 375 КК України);

• завідомо незаконних арештах, які спричинили тяжкі наслідки, вчинених в особистих інтересах за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 371 КК України);

• незаконному перешкоджанні організації та проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчиненому службовою особою за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ст. 340 КК України).

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація