логін / реєстраціяMenu

Суд продовжив арешт 5 екс-«беркутівців», обвинувачених у вбивствах майданівців

Святошинський районний суд Києва вкотре подовжив термін тримання під вартою п’ятьох колишніх бійців спецпідрозділу «Беркут», обвинувачених у вбивствах активістів Євромайдану в лютому 2014 року.

Згідно з рішенням суду від 25 квітня, екс-«беркутівці» Сергій Зінченко, Павло Аброськін, Сергій Тамтура, Олег Янішевський та Олександр Маринченко перебуватимуть під варто ще 60 діб.

Наступне засідання суду має відбутися 16 травня.

Згідно з попереднім рішенням суду, екс-«беркутівці» мали перебувати під арештом до 30 квітня.

У травні 2016 року Святошинський суд розпочав розгляд по суті справи проти п’яти колишніх беркутівців: Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янішевського. Їх обвинувачують у розстрілі активістів Майдану на вулиці Інститутській у Києві в лютому 2014 року. П’ятьом колишнім беркутівцям інкримінують перевищення службових повноважень, незаконне поводження зі зброєю, умисне вбивство та заподіяння тілесних ушкоджень активістам Майдану. Колишні бійці спецпідрозділу «Беркут» не визнають власної вини за жодним із пунктів.

Усього, як повідомляв прокурор Генеральної прокуратури України Яніс Сімонов, вдалось ідентифікувати 25 правоохоронців, які стріляли на Інститутській. 20 із них зараз у розшуку.

У лютому 2016 року суд об’єднав кримінальні провадження щодо колишніх працівників спецпідрозділу «Беркут» Олександра Маринченка, Сергія Тамтури, Олега Янішевського, обвинувачуваних у розстрілі 48 активістів Євромайдану, з провадженням щодо Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, яких обвинувачували в убивстві 39 майданівців 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській.

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану потерпіли 2,5 тисячі людей, 104 з них загинули. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею.

За даними Міністерства внутрішніх справ, від 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація