логін / реєстраціяMenu

Керівництво Шепетівської виправної колонії (№ 98) порушує права в’язнів

4 січня 2018 року моніторинговою групою у складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Хмельницькій області та представників громадськості було здійснено повторний моніторинговий візит до державної установи «Шепетівська виправна колонія (№ 98)» з метою вивчення стану дотримання прав осіб, які в ній тримаються.

В ході візиту монітори дійшли висновку, що переважна більшість зауважень, на яких було наголошено під час попереднього моніторингу у 2013 році, залишилися актуальними.

Зокрема, до цього часу не проведено реконструкцію прогулянкових двориків дисциплінарного ізолятора з метою забезпечення доступу до них сонячного світла (стеля двориків повністю перекрита), не забезпечено належного рівня штучного освітлення у гуртожитках та їдальні колонії, не оновлено інвентар для прибирання у гуртожитках.

Їжа до окремих об’єктів колонії (штрафні приміщення, дільниця карантину) доставляється в застарілих та іржавих ємностях.

В установі не забезпечено право на приватність: ліжка в’язнів розміщені впритул, у зв’язку із чим вони вимушені самостійно облаштовувати перегородки шляхом розміщення між ліжками натягнутої тканини, щоб забезпечення собі особистий простір. При цьому учасники моніторингової групи у конфіденційних розмовах були поінформовані, що представники адміністрації забороняють розсувати ліжка. Велике здивування у моніторів викликала реакція начальника колонії, який повідомив, що він особисто та інші представники адміністрації установи не вбачають у такій ситуації жодних порушень прав людини.

За результатами моніторингового візиту звіт із наданням практичних рекомендацій щодо усунення виявлених недоліків буде направлено до відповідних державних органів.

12.01.2018

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація