ok Умови тримання осіб у Полтавській ВК не відповідають стандартам - Кримінально-виконавча система (КВС) - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

Умови тримання осіб у Полтавській ВК не відповідають стандартам

Працівники Секретаріату Уповноваженого в рамках реалізації функцій національного превентивного механізму спільно з громадськими моніторами 4 травня здійснили візит до ДУ «Полтавська виправна колонія». У ній утримуються вперше засуджені до позбавлення волі чоловіки.

Під час візиту монітори переконалися, що умови тримання осіб у місцях несвободи не відповідають національному законодавству та європейським стандартам. Так, у колонії не дотримано норм жилої площі у гуртожитках для в’язнів та в дисциплінарних приміщеннях. До прикладу, у житлових приміщеннях на одного в’язня припадає лише 2,3–2,9 м2, при нормі в 4 м2. Окремі житлові приміщення перебувають в занедбаному стані та потребують ремонту.

Камери дисциплінарних приміщень розташовані у напівпідвалі, де відсутня вентиляція; вікна мають невеликі розміри і надмірно заґратовані, через що у камерах недостатньо природного та штучного освітлення. Санвузли перебувають в антисанітарному стані, клозетні чаші та рукомийники потребують заміни. Засуджені, які утримуються в камерах дисциплінарних приміщень, змушенні вживати воду із централізованої водопровідної мережі, оскільки в них не встановлені бачки з питною кип’яченою водою.

Відповідно до вимог законодавства обладнання дільниці карантину, діагностики та розподілу не повинно відрізнятися від звичайного гуртожитку. Разом з тим, у відвіданій установі умови тримання осіб у зазначеній дільниці не відрізняються від умов тримання у штрафних приміщеннях, оскільки новоприбулі особи тримаються фактично у камерах без надання можливості виходити за їх межі протягом 23 годин на добу.

05.05.2018

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація