логін / реєстраціяMenu

Справи Майдану: Вбивства протестувальників. Постачання з Росії спецзасобів

13.08.2020 | ПК

Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання про спеціальне досудове розслідування стосовно колишнього командира роти київського «Беркуту», повідомляє Офіс генпрокурора.

«Ексберкутівець» підозрюється у скоєнні 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві разом з іншими правоохоронцями умисних вбивств 48 осіб та замахів на умисні вбивства 80 осіб, терористичного акту та інших злочинів.

Рішення суду надає можливість провести спеціальне досудове розслідування (in absentia) щодо підозрюваного, який переховується від органів слідства, суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та який оголошений у міжнародний розшук, а також звернутися до суду з обвинувальним актом.


Також Печерський райсуд Києва заочно взяв під варту ексдиректора Департаменту матеріального забезпечення МВС України у справі про постачання з Російської Федерації спеціальних засобів та їх подальшого використання під час подій 18–20 лютого 2014 року в центрі Києва.

Експосадовець МВС підозрюється у розтраті майна в особливо великих розмірах, перевищенні службових повноважень та незаконному перешкоджанні проведенню зборів і мітингів.

За даними слідства, директор департаменту матеріального забезпечення причетний до постачання з Росії в січні 2014 року спецзасобів за відсутності запитів, передбачених Угодою про співробітництво між міністерствами обох держав та розтрати грошових коштів за їх митне оформлення, чим спричинено шкоду інтересам МВС України.

Рішення суду про взяття експосадовця під варту надає право стороні обвинувачення розпочати стосовно нього процедуру екстрадиції. Також прокурори звертатимуться до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia).


За даними Генпрокуратури, під час Євромайдану постраждали загалом 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею. За даними Міністерства внутрішніх справ, з 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинуло 17 силовиків.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація