5 липня 2019 року моніторингова група Харківської правозахисної групи у складі Володимира Глущенка, Ганни Овдієнко та Максима Ревякіна відвідала Державу установу «Диканівська виправна колонія (№ 12)».
На момент візиту в установі утримувалося 645 засуджених, з яких 403 працювали за трудовими договорами. Протягом 2019 року з установи було звільнено 156 осіб.
Під час візиту до установи моніторингова група відвідала сектор ДІЗО/ПКТ, дільницю посиленого контролю, дільницю карантину, діагностики і розподілу, медичну частину та приміщення адміністрації колонії.
Сектор ДІЗО/ПКТ
Спочатку монітори відвідали сектор ДІЗО/ПКТ, у яких перебувало четверо засуджених.
У камерах сектору чисто, достатній рівень денного та штучного освітлення, наявне невелике вікно, яке засуджений може самостійно відчинити. У камерах працює примусова вентиляція, наявна питна вода.
Санвузол чистий, відгороджений невеликими дверми.
Засуджені раз на добу протягом години відвідують прогулянковий дворик, обладнаний лавкою та спортивним інвентарем.
Жоден з опитаних засуджених не оскаржував своє поміщення до ДІЗО/ПКТ.
Дільниця посиленого контролю (ДПК)
Дільниця посиленого контролю відокремлена від сектору ДІЗО/ПКТ. Приміщення ДПК охайні та просторі. В приміщеннях наявні широкі вікна, через які проходить достатньо природного світла. У дільниці наявний санвузол із нормальною сантехнікою, туалети відгороджені один від одного перегородками достатньої висоти. Під час візиту в кранах була наявна вода. Кімнати для прийому їжі на дільниці також чисті. Наявні баки з питною водою, мікрохвильові пічки, мультиварки та витяжки.
Дільниця карантину, діагностики і розподілу
Наступною монітори відвідали дільницю карантину, діагностики і розподілу.
Більшість ліжок на дільниці одноповерхові, але монітори побачили три двоповерхових ліжка, що є негативним фактором та суперечить європейській практиці. Моніторингова група рекомендує такі ліжка замінити.
На день візиту перенаселення на дільниці не було та на двоповерхових ліжках ніхто не спав.
На території дільниці наявна кімната для прийому їжі, яка обладнана всією необхідною технікою.
Питна вода на дільниці присутня.
Санвузол також чистий, неприємний запах відсутній, сантехніка нова й біла.
Засуджені мають змогу самостійно провітрювати приміщення.
Медична частина
Медична частина має охайний відремонтований вигляд, палати просторі та світлі.
На час візиту в медичній частині проходили лікування 12 засуджених.
У медичній частині є стоматологічний кабінет, рентген-кабінет, лабораторія. Медична частина обладнана сучасним апаратом для експрес-аналізу крові, кардіографом, рентгенографом, апаратом УЗД та іншою цифровою технікою (наприклад, безконтактним термометром, цифровим вимірювачем тиску). У медичній частині працюють такі спеціалісти: стоматолог, терапевт, фтизіатр, психіатр-нарколог. Також колонія бере участь у програмі телемедицини та має відповідне обладнання, яке дозволяє швидко виміряти всі основні показники життєдіяльності.
Під час візиту стоматолог надавав допомогу засудженому. Особи, що перебувають на лікуванні в медичному закладі, на якість лікування та побутові умови не скаржилися.
Зі слів завідувачки медичною частиною, штатне наповнення працівниками достатнє, вакантних місць немає. У разі необхідності, засуджених також доставляють до спеціалізованої міжобласної лікарні, а у крайньому разі – до цивільних медичних закладів. Завідувачка також повідомила, що колонія має спеціально обладнані палати в цивільній лікарні, де встановлені засоби безпеки.
На день візиту в медичній частині перебувало дванадцять хворих. Жоден із них не скаржився на рівень лікування. Зі слів завідувачки медичної частини, установа забезпечена ліками на достатньому рівні.
Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»
Щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном