ok У Кропивницькій колонії № 6 від СOVID-19 помер в’язень - Медична допомога - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

У Кропивницькій колонії № 6 від СOVID-19 помер в’язень

06.06.2020 | Ірина Скачко | khpg.org

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Ілюстраційне фото (джерело: European Prison Litigation Network)

Чоловік занедужав минулого місяця: 14 травня його доправили до Кропивницької лікарні № 4, де встановили діагноз «гостре запалення легень». Після цього хворого перевели до інфекційної лікарні № 1, зробили тест на коронавірус, що виявився негативним.

Вже 19 травня його повернули до колонії, помістивши на ізоляцію в окремій камері медичної частини. Проте стан чоловіка погіршувався, давалися взнаки супутні хронічні хвороби. «Зважаючи на обставини, керівництвом колонії було прийнято рішення про направлення його 1 червня до лікарні з метою підготовки висновків лікарів про його звільнення від відбування покарання за станом здоров’я», – йдеться в повідомленні.

3 червня ПЛР-тест на коронавірус показав позитивний результат. 4 червня чоловік помер. Адміністрація колонії повідомляє, що всіх контактних осіб (це 3 фельдшери та 8 засуджених, які були в медчастині) ізолювали, їм зроблено тести. Крім того, на самоізоляції – 12 працівників конвою. Медичну частину продезинфіковано.

Слід зазначити, що моніторингова група Офісу Омбудсмана перевіряла цю колонію 13 травня і зафіксувала численні порушення в організації протиепідемічних заходів. Зокрема тоді не здійснювався контроль за дотриманням маскового режиму, не було організовано планової дезінфекції. В неналежному стані перебували санітарно-гігієнічні приміщення одного з відділень, сантехнічне обладнання було зламане. «Не організована санітарна обробка рук засуджених, які прибувають на прийом їжі, – зазначали монітори. – Не працюють рукомийники, несправні крани, не вистачає в їдальні дезінфікуючих засобів для рук, відсутній збір та утилізація використаних засобів захисту засуджених». І все це не зважаючи на те, що вже у квітні на коронавірус захворів заступник начальника цієї колонії.

Людмила Денісова вимагає від влади вжити негайних заходів щодо стримування розповсюдження інфекції.

Нагадаємо, Харківська правозахисна група давно вимагає провести тестування персоналу та ув’язнених в установах, де вже зафіксована хвороба, та якомога швидше розглянути законопроекти про амністію та умовно-дострокове звільнення, внесені до ВРУ 27 квітня. Зокрема, йдеться про законопроєкт № 3397, розгляд якого у Верховній Раді було загальмовано з незрозумілих причин. 9 червня о 9:00 годині ранку біля Офісу Президента та об 11:00 біля Верховної Ради акцію з вимогою термінового ухвалення закону про амністію № 3397 від 27 квітня проведе Громадська організація Всеукраїнське об’єднання «Протидії торгівлі людьми» разом з іншими правозахисниками та журналістами.


Проєкт ЄС «Чинимо опір катуванням, жорстокому поводженню та безкарності в Україні»

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація