ok У 25-й колонії адвокатку не пустили до підзахисних (+ВІДЕО) - Кримінально-виконавча система (КВС) - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

У 25-й колонії адвокатку не пустили до підзахисних (+ВІДЕО)

14.01.2020 | Ірина Скачко | khpg.org

13 січня адвокатка Харківської правозахисної групи Таміла Беспала вже вкотре не змогла зустрітися зі своїми підзахисними. 9 і 11 січня адміністрація Олексіївської колонії № 25 так само перешкоджала їй та адвокату ХПГ Геннадію Токареву у здійсненні професійної діяльності.

– 9 січня у мене взяли документи, я чекала дві години, потім вийшов оперативник і повідомив, що начальник наказав мене не пропускати у зв’язку з особливим станом. 11 січня ситуація повторилася, але навіть ніхто не вийшов до мене, – розповідає Таміла Беспала.

13 січня адміністрація колонії надала їй витяг з наказу «Про відміну побачень із засудженими на період режиму особливих умов». У ньому, посилаючись на вимоги статті 105 КВКУ, наказу Міністерства юстиції № 2823/5 та наказу начальника Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, скасовуються побачення з ув’язненими з восьмої години 8 січня «до особливого розпорядження».

У зв’язку з недопуском адвоката до клієнтів Таміла Беспала звернулася до Національної Поліції із заявою про порушення статті 397 Кримінального кодекса України – «Втручання в діяльність захисника чи представника особи». Крім того, у заяві вона вимагає визнати потерпілими себе та чотирьох своїх клієнтів і внести відомості про злочин до ЄРДР.

На питання до представників адміністрації, чи не порушує колонія таким чином право засуджених на адвоката, начальник охорони Володимир Івасюк відповів досить дивно:

– Якщо ви дивитесь новини, ви бачите – правозахисники до нас приїжджають, до нас усі приїжджають.

– А нас чому не пропускаєте?

– Не пропускаємо. Тому що у нас особливий стан.

Нагадаємо, другого і третього січня адвокати ХПГ Геннадій Токарев, Таміла Беспала та Володимир Глущенко зафіксували в Олексіївській колонії № 25 чимало свідчень про тортури і нелюдське поводження: зґвалтування, побиття, понаднормову і безоплатну працю. Крім того, люди скаржилися, що адміністрація закладу через добровільних помічників постійно вимагає у засуджених гроші.

Вночі 8 січня до колонії ввели групу швидкого реагування та територіальне воєнізоване формування для «попередження бунту».

9 та 10 січня юристи та журналісти ХПГ не змогли потрапити на територію 25-ї і 43-ї колоній (до ВК-43 перевели кількох засуджених з Олексіївської ВК).

11 січня ДБР розпочало слідство за фактом побиття ув’язнених під час обшуку в Олексіївській колонії № 25.

13 січня Офіс Генерального прокурора України відкрив провадження за фактом викритих Харківською правозахисною групою фактів катувань в Олексіївській колонії № 25.


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»
Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація