ok Два самогубства в одеських пенітенціарних закладах - СІЗО - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

Два самогубства в одеських пенітенціарних закладах

04.12.2018

Прокуратура Одеської області та одеська місцева прокуратура проводять перевірки після двох самогубств в Одесі. Одне сталося в слідчому ізоляторі, друге – у «Південній виправній колонії № 51», де відбувають покарання вперше засуджені злочинці. Обидва інциденти трапилися 30 листопада, – повідомляє сайт «Радіо Свобода».

Самогубство в одеському слідчому ізоляторі скоїли у дворику для прогулянок. Один з підсудних вийшов туди наодинці, без супроводу та повісився. Ймовірно, мотузку він приніс із собою, хоча за внутрішнім розпорядком його мали обшукати перед виходом на прогулянку. У 51-й колонії в’язень також повісився.

Цю інформацію «Радіо Свобода» підтвердив начальник відділу прокуратури Одеської області Володимир Коломієць.

«Одного дійсно знайшли на дворику для прогулянок, по цьому факту проводиться перевірка обласною прокуратурою. А за фактом вчинення самогубства в 51-й колонії перевірку проводить одеська місцева прокуратура № 2. Там це відбулося в приміщенні. Ніяких записок не було, провели опитування працівників і ув’язнених та засуджених. З’ясовуються можливі причини і умови», – наголосив Коломієць. Щодо обох самогубств зареєстровані кримінальні провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України.

Ці дві людини між собою не пов’язані, зазначає прокурор. За наявною інформацією, вони не були знайомі, проходили по різних кримінальних провадженнях, телефонного зв’язку між ними не було.

Коломієць погодився, що загиблого в СІЗО мали обшукати перед виходом на дворик, отже, це було порушенням режимних вимог. Так само порушенням режимних вимог було випускати підсудного на дворик одного, але з цього приводу є певні розбіжності, зазначив Коломієць.

Згідно із рекомендаціями міжнародних гуманітарних організацій, ув’язнений має право на поодинокі прогулянки.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація