ok У колонії на Кіровоградщині виявлені факти жорстокого поводження із в’язнями - Кримінально-виконавча система (КВС) - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

У колонії на Кіровоградщині виявлені факти жорстокого поводження із в’язнями

Під час ознайомлення з умовами тримання засуджених у ДУ «Кіровоградська виправна колонія № 6» працівник Секретаріату Уповноваженого виявила, що в камерах штрафних приміщень, в яких утримуються порушники установленого порядку відбування покарання, недостатньо природного та штучного освітлення, свіжого повітря, відсутня припливно-витяжна вентиляція.

В одній із камер виявлено двох в’язнів, які безпідставно перебувають в камері дисциплінарного ізолятора понад два місяці. Вказаних перевели до цього приміщення 6 квітня 2018 року та 15 травня 2018 року на час проведення службового розслідування. При цьому, відповідно до вимог законодавства, за таких обставин у камері дисциплінарного ізолятора засуджені можуть утримуватися не більше 10 діб.

В установі не забезпечено належних умов праці для засуджених, які працевлаштовані в цеху деревообробки. На виробничій дільниці приміщення в’язні працюють без засобів індивідуального захисту органів дихання та зору. Крім того, засуджені в установі не мають інформації про розмір нарахованої їм заробітної плати.

Також під час візиту було відзначено, що в колонії утримуються люди з обмеженими можливостями (без нижньої кінцівки, прикуті до інвалідного візка), проте будь-які засоби, що полегшують мобільність, в установі відсутні.

Серйозне занепокоєння під час моніторингу викликало те, що надання медичної допомоги в установі здійснюється на низькому рівні. Медична частина не укомплектована лікарем-стоматологом і терапевтом. Флюорографічне обладнання в установі не працює. Відповідні обстеження проводяться лише один раз на рік пересувною мобільною рентген-установкою територіального закладу охорони здоров’я. При цьому, за останні 6 місяців поточного року в колонії померло 2 особи.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація