ok Головлікаря психлікарні підозрюють у залишенні в небезпеці та катуванні пацієнтів (Оновлено) - Медична допомога - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

Головлікаря психлікарні підозрюють у залишенні в небезпеці та катуванні пацієнтів (Оновлено)

01.03.2017 | www.gp.gov.ua

За ініціативи прокуратури Сумщини в рамках кримінального провадження проведено ексгумацію семи трупів пацієнтів Обласної спеціалізованої психіатричної лікарні № 2, які померли в грудні 2016 року. Згідно з історіями хвороб вказаних осіб та долучених до них актів патологоанатомічного дослідження п’ять пацієнтів померло від серцево-судинної недостатності, один від набряку головного мозку, іще один від інтоксикації.

Однак, згідно з офіційними результатами проведеної ексгумації та висновками судово-медичних експертиз встановлено, що патологоанатомічне дослідження трупів взагалі не проводилось, складені документи підроблені, причиною смерті п’яти пацієнтів є гостра гнійна пневмонія, зумовлена тривалим перебуванням у приміщенні з пониженою температурою.

Окрім того, проведено також ексгумацію тіла 28-річної дівчини, яка померла ще в лютому 2016 року, відповідно до свідоцтва про смерть від інтоксикації. Встановлено, що патологоанатомічне дослідження спеціалістом проведене поверхово, на трупі виявлені тілесні ушкодження у вигляді перелому всіх ребер з обох сторін та черепно-мозкової травми з крововиливом всередину. Зазначені тілесні ушкодження утворились за декілька днів до смерті та перебувають у причинному зв’язку зі смертю.

З показів свідків та журналів обліку температури, вилучених у ході слідства, з листопада 2016 року по січень 2017 року у відділеннях лікарні, де перебували померлі пацієнти, температура була неприпустимо низькою (від 10 до 18 градусів при встановленій нормі – 20 градусів за шкалою Цельсія), проте головний лікар не вживала будь-яких дієвих заходів щодо вирішення даної ситуації. Загалом, у зазначений період на лікуванні в закладі перебувало 415 пацієнтів, які потерпали від незадовільних умов, зокрема низької температури, внаслідок чого п’ятеро з них померли.

1 березня 2017 року головному лікарю Комунального закладу «Обласна спеціалізована психіатрична лікарня № 2» вручено повідомлення про підозру за ч. 1 ст. 127 (катування, тобто умисне заподіяння фізичного чи морального страждання шляхом мучення з метою дискримінації) та ч. 3 ст. 135 (залишення в небезпеці, що спричинило смерть) КК України. Наразі підозрювана затримана в порядку ст. 208 КПК України, прокуратура вже підготувала клопотання про обрання їй запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Відповідно до зібраних доказів вирішується питання щодо повідомлення про підозру ще кільком особам, які сприяли або причетні до вказаних протиправних дій.

Досудове розслідування триває.

Довідково: підозрюваній загрожує до 8 років позбавлення волі.

За матеріалами прес-служби прокуратури Сумської області


У п’ятницю, 3 березня 2017 року, Зарічний районний суд задовольнив клопотання прокуратури Сумської області в повному обсязі – головному лікарю Комунального закладу «Обласна спеціалізована психіатрична лікарня № 2» обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави.

Сайт ГПУ

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація