ok Прокуратура хоче скасувати звільнення на поруки Фікрата Гусейнова - Інші - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

Прокуратура хоче скасувати звільнення на поруки Фікрата Гусейнова

01.12.2017 | ХПГ-інформ | khpg.org

Апеляційний суд Києва переніс розгляд скарги, у якій прокуратура Київської області хоче скасувати звільнення на поруки азербайджанського журналіста, громадянина Нідерландів Фікрата Гусейнова (Гусейнлі), заарештованого на вимогу влади Азербайджану. Про це повідомляє «Центр інформації про права людини».

Повідомлено, що суд не надіслав захисту журналіста, який отримав статус біженця в Нідерландах, апеляційну скаргу. Окрім цього, на судове засідання не з’явився прокурор. Суд зобов’язав прокуратуру забезпечити на наступне засідання переклад, бо Гусейнов погано володіє російською мовою.

На судовому засіданні Гусейнов повідомив, що як тільки Шевченківський райсуд Києва звільнив його, прокурор поїхав у СІЗО і забрав паспорт Нідерландів. Як каже Гусейнов, прокуратура паспорт не повертає, а ще не видала жодного документу, що посвідчує особу.

«У Києві мене поліція вже двічі зупиняла і запитувала документи. Я без паспорту не можу отримати кошти, які мені переказують через чи то Приватбанк, чи то через Western Union. Мені дуже важко. Як вони могли забрати паспорт? Це власність Королівства Нідерландів», – розповів він.

Наступне судове засідання призначене на 20 грудня на 10:45. Справу слухатимуть судді В’ячеслав Дзюбін, Валерій Лашевич та Тетяна Росік.

Нагадаємо, Фікрата Гусейнова затримали 14 жовтня в аеропорту, коли він збирався залишити територію України. 16 жовтня Бориспільський міськрайонний суд залишив Гусейнова під вартою на 18 днів.

В Азербайджані займався журналістикою та вступив у конфлікт із владою. Його викрали та катували, погрожуючи вбивством, вимагаючи припинити журналістські розслідування. У 2008 році Гусейнов був змушений залишити Азербайджан. У 2016 році журналіст отримав громадянство Королівства Нідерланди.

В Україну Гусейнов приїздив, щоби відкрити філіал опозиційного супутникового телеканалу «Туран ТБ», який транслюється на території Азербайджану.

В Азербайджані Фікрату Гусейнову загрожують смерть, катування, насильницьке зникнення, тривалий термін ув’язнення.

27 жовтня цього року Гусейнова звільнили в залі суду. Затриманого журналіста взяли на поруки народний депутат Микола Княжицький і директор Адвокаційного центру УГСПЛ Борис Захаров.

Зараз прокуратура проводить екстрадиційну перевірку – з’ясовує, чи є підстави, які унеможливлюють видачу журналіста Азербайджану. Термін перевірки спливає 27 грудня.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація