ok Звіт за результатами моніторингового візиту до Конотопського виправного центру № 130 - Кримінально-виконавча система (КВС) - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

Звіт за результатами моніторингового візиту до Конотопського виправного центру № 130

21.09.2018 | Володимир Глущенко, Олена Річко, Ганна Овдієнко | khpg.org

18 вересня 2018 року моніторингова група ХПГ у складі Володимира Глущенка, Ганни Овдієнко та Олени Річко здійснила моніторинговий візит до Державної установи «Конотопський виправний центр (№ 130)».

Виправні центри є кримінально-виконавчими установами відкритого типу, призначені для виконання покарання у виді обмеження волі стосовно осіб, засуджених за злочини невеликої та середньої тяжкості. Також там відбувають покарання засуджені, які стали на шлях виправлення, та були переведені для відбування покарання із зміною режиму.

Моніторингову групу зустрів виконувач обов’язків начальника установи Зенченко О. Є., який чомусь дуже хвилювався, пояснюючи це тим, що він вперше у своїй кар’єрі демонструє установу моніторинговій групі. Учасники візиту безперешкодно поспілкувалися з особами, які відбувають покарання у вигляді обмеження волі, відвідали житлові та інші приміщення, ознайомилися з документацією установи. Жодних перешкод у доступі до установи та спілкуванні з засудженими представники адміністрації не чинили. На день візиту у виправному центрі трималося 153 особи, які залучаються до праці на виробництві установи та інших підприємствах. При цьому, лише з 60-ма засудженими укладено строкові трудові договори.

Виробництво

Виробництво в установі має доволі охайний вигляд, зі свіжим запахом деревини. На території колонії діє деревообробне виробництво, працюють три цехи. Безпосередньо на території діє деревообробний цех, в якому виготовляють брус та виробляють паливні брикети. Зі слів засуджених та керівника установи, у них восьмигодинний робочий день, отримують заробітну плату від 300 до 700 гривень з урахуванням відрахувань.

Також укладені договори із контрагентами, що розташовані за 30 та за 70 кілометрів. Особи, які працюють за 30 кілометрів, повертаються після роботи в установу. Та частина засуджених, які працюють на цегельні, розташованій на відстані 70 кілометрів, разом з контролерами проживають у приміщенні гуртожиткового типу при виробництві. Зі слів керівника установи, у цих засуджених значно вища заробітна плата.

Жилий сектор

Учасники візиту відвідали всі жилі приміщення. У гуртожитках для проживання засуджених проведено ремонтні роботи. Камери не переповнені, сантехніка нова, засуджені мають змогу готувати собі їжу. Є чайники та мікрохвильовки. На умови утримання ніхто із засуджених не скаржився.

Друге відділення перебуває у стані ремонту. Відповідно умови утримання значно гірші. Матраци та подушки, якими користуються засуджені, потребують заміни. У засуджених є питна вода.

Їдальня

Приміщення їдальні просторе, є меню з актуальною датою. На момент візиту моніторів мила та рушників не було, однак представники адміністрації запевнили, що мило кладуть безпосередньо перед вживанням їжі, проте це твердження викликає сумнів.

Як і в інших установах, представник адміністрації запевнив, що в них випікають найдобріший хліб. У приміщенні пекарні засуджений, що там працював, був без халату, у звичайному одязі. Приміщення кухні темні, на момент візиту проводився косметичний ремонт. У кухні стояв різкий запах фарби, при цьому у котлах готувалася їжа. Це не може відповідати санітарним нормам, адже їжа поглинала ці різкі запахи. У всіх засуджених, що працюють на кухні, були медичні книжки державного зразка. Медогляди проведено вчасно у лікарні на території міста.

Крамниця

Крамниця типова для установ виконання покарань. Наявні всі необхідні товари. Ціни не завищені, є можливість розрахуватися банківською карткою. Засуджені можуть купувати продукти й за територією установи. Також учасників візиту запевнили, що існує можливість замовляти товари, які відсутні у крамниці.

БПК

Пральня обладнана сучасними пральними машинками. Є спеціалізоване приміщення для сушіння та сушарка.

Лазня відремонтована. Душові відокремлені одна від одної високими перегородками та шторками. Є гаряча вода та килимки. Право на приватність в установі дотримується.

ДІЗО, ПКТ

ПКТ відсутнє. У ДІЗО на момент візиту не було жодної особи. Приміщення відремонтовані. Сантехніка хоча й не нова, але охайна. Крім того, одна з камер була обладнана по-новому, а саме із закритою туалетною кімнатою.

Кімнати для побачень

Наявна дитяча кімната, також номери люкс для тривалих побачень. Приміщення з вигляду чисті та відремонтовані. Ціни на номери люкс такі самі, як і в інших установах виконання покарання – 120 грн з особи на добу. Кімната для короткострокових побачень не має перегородок відповідно до нових стандартів.

Медичне обслуговування

Амбулаторія та медична частина відсутні. Учасники візиту ознайомилися з організацією надання медичної допомоги особам, які утримуються в установі. Лікувально-профілактична та протиепідемічна допомога засудженим надається лікарями-спеціалістами Конотопської центральної районної лікарні. У виправному центрі відбувають покарання 11 ВІЛ-інфікованих осіб, які офіційно зареєстровані в регіональному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом та отримують відповідну терапію. Засуджений, що потребує медичної допомоги, зранку записуються до лікаря, під супроводом йде до лікарні, де йому й надається медична допомога. В екстрених випадках викликається карета швидкої медичної допомоги. За цей рік було 12 викликів швидкої.

Після обходу території виправного центру ті засудженні, що бажали, поспілкувалися з моніторинговою групою без присутності адміністрації. Один із засуджених скаржився на безпідставне застосування дисциплінарних стягнень та прискіпливе ставлення до нього з боку адміністрації. Проте, обговорити це питання з представником адміністрації відмовився. Цьому засудженому був роз’яснений порядок оскарження та надані телефони громадської приймальні для отримання юридичних консультацій надалі.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація