ok У ІТТ Києва затримані скаржаться на побиття - ІТТ, ПР - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

У ІТТ Києва затримані скаржаться на побиття

18.04.2018 | www.npm.org.ua

У лютому та березні 2018 року до ізолятора тимчасового тримання ГУНП в м. Києві було поміщено 422 особи, з яких у 42 осіб були виявлені тілесні ушкодження. За твердженням утримуваних осіб, тілесні ушкодження були заподіяні працівниками правоохоронних органів. Про це повідомляє моніторингова група Національного превентивного механізму після візиту без попередження до ІТТ.

На момент візиту в ізоляторі трималася 51 особа. Учасники моніторингової групи конфіденційно поспілкувалися з 15 з них. Під час опитування деякі особи повідомили про порушення їх прав під час затримання, зокрема, на безпідставне застосування працівниками поліції фізичної сили.

Під час моніторингу були виявлені випадки довготривалого тримання людей в ізоляторі тимчасового тримання, які перебувають там місяцями всупереч вимогам статті 4 Закону України «Про попереднє ув’язнення».

Крім того, також виявлені випадки недопуску адвокатів до затриманих без письмового дозволу/повідомлення слідчого, прокурора про допуск захисника до кримінального провадження. Це порушує право людини на захист, яке гарантоване Конституцією України.

«У деяких камерах недостатній доступ до свіжого повітря, наявна вентиляція застаріла та працює неефективно. Крім того, у камерах недостатнє штучне освітлення, що не надає можливості утримуваним особам читати без шкоди для зору. Працівники, що здійснюють роздачу харчування, більше року не проходили медичне обстеження. Не завжди дотримується право на належну медичну допомогу, зокрема, не забезпечується цілодобова присутність працівника поліції, який пройшов курс навчання з надання домедичної допомоги», – розповіли монітори.

За результатами проведення моніторингового візиту в межах компетенції буде вжито відповідних заходів реагування, спрямованих на захист конституційних прав та свобод людини.

12.04.2018

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація