ok Справи Майдану. Київського суддю покарали за арешти активістів - Інші - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

Справи Майдану. Київського суддю покарали за арешти активістів

17.01.2018 | tyzhden.ua

У вівторок, 16 січня, Вища рада правосуддя (ВРП) звільнила суддю Дніпровського райсуду Києва Олександра Дзюбу через те, що він ухвалював рішення про арешт активістів Євромайдану. Про це повідомили у прес-службі ВРП.

«Вища рада правосуддя 16 січня 2018 року розглянула питання про звільнення Дзюби Олександра Анатолійовича з посади судді Дніпровського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України відповідно до рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 3 липня 2017 року», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що підставою притягнення судді Дзюби до дисциплінарної відповідальності стали встановлені Другою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя порушення у захисті прав людини і основоположних свобод права на свободу та особисту недоторканність і права на справедливий судовий розгляд, зокрема під час постановлення суддею ухвал про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо осіб, які були учасниками масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до дня набрання чинності Законом України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», через їхню участь у таких акціях.

«Суддя Дзюба не погодився з рішенням Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 3 липня 2017 року та оскаржив його до Вищої ради правосуддя. Відповідно до рішення Вищої ради правосуддя від 14 грудня 2017 року рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 3 липня 2017 року залишено без змін», – додали у прес-службі.

«З огляду на зазначене Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Дзюбу Олександра Анатолійовича з посади судді Дніпровського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України», – зазначили у ВРП.

16.01.2018

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація