ok У Кропивницькому СІЗО – спалах COVID-19 - Медична допомога - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

У Кропивницькому СІЗО – спалах COVID-19

15.09.2021 | ХПГ-інформ | khpg.org

Позавчора про масове захворювання повідомив ЦОЗ ДКВС. Правозахисники почали бити на сполох ще минулого тижня.

Фото: Jarun Ontakrai, Shutterstock

Зростання захворюваності почалося у слідчому ізоляторі 18 серпня, зазначено в повідомленні на сайті Центру охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби: «Всього зареєстровано 89 випадків, з них 87 ув’язнених та 2 випадки серед персоналу ДКВС. За минулу добу нових випадків не зареєстровано. Останні 7 випадків серед ув’язнених зареєстровано 10.09.2021, серед персоналу ДКВС – 03.09.2021».

Станом на учорашній ранок у Кропивницькій міській медичній частині № 14 перебувало 68 хворих з легким перебігом захворювання. Крім того, ЦОЗ повідомляє про пацієнта середнього ступеня важкості, який отримує лікування у міській лікарні. «Хворих з тяжким перебігом не зареєстровано. 18 пацієнтів одужало», – наголошують у ДКВС і запевняють, що ситуація контрольована: «Посилений контроль за дотриманням маскового режиму, проведенням температурного скринінгу. Посилена насторога щодо виявлення хворих на COVID-19, як серед заґратованих, так і серед персоналу. Забезпечується тестування контактних осіб».

Правозахисники написали про спалах коронавірусного захворювання у Кропивницькому СІЗО минулого тижня. Зокрема юридична консультантка в ГО «Альянс Української Єдності» Ганна Скрипка зазначила, що 25 серпня там було зафіксовано 21 хворого серед ув’язнених та 29 серед співробітників ДКВС, а 10 вересня хворих в’язнів було вже 94, а співробітників ДКВС – 33. «За інформацією, наданою співробітником установи, станом на сьогодні на COVID захворіло 30 співробітників і більше 100 ув’язнених. Санчастина переповнена, СІЗО продовжує працювати у звичайному режимі, захворювання швидко поширюється. Вакцинація серед співробітників та ув’язнених проходила. Вчора вивезли одного ув’язненого до міської лікарні з пневмонією», – написала вона.

Всього в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, на території яких функціонують структурні підрозділи ЦОЗ ДКВС, зареєстровано 3369 випадків захворювання на COVID-19. З них 422 – серед ув’язнених, 893 – серед засуджених, 1809 – серед працівників ДКВС України, 245 – серед працівників ЦОЗ ДКВС України. Наразі отримують лікування 82 ув’язнених, 94 засуджених, 11 працівників ДКВС та 6 працівників ЦОЗ ДКВС України. Летальних випадків – 13, з них: 1 ув’язнений, 4 засуджених, 5 працівників ДКВС України та 3 працівники ЦОЗ ДКВС України.


Правозахисники давно висловлюють занепокоєння щодо протиепідеміологічного захисту засуджених та ув’язнених. Відносно невисокий рівень захворюваності на COVID-19 у системі ДКВС пояснюється недостатньою кількістю тестів у місцях несвободи.

«Максимально можливе звільнення в’язнів як засіб запобігання пандемії COVID-19 є загальною рекомендацією усіх міждержавних організацій і фактично єдиним засобом пом’якшення наслідків хвороби, оскільки жодна тюремна система в світі не впоралася з викликами пандемії. Ув’язнених звільнили в різний спосіб – по амністії, через помилування або умовно-достроково щонайменше 26 країн у світі, в тому числі й з жорсткими політичними режимами (наприклад, в Ірані)», – заявляв директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

З березня по вересень минулого року в Європі звільнили понад 143 тис. ув’язнених. У Сполучених Штатах звільнено понад 40 тис. засуджених. В Україні були розроблені відповідні законопроекти, але жоден так і не був ухвалений.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація