логін / реєстраціяMenu

Моніторинговий візит до ДУ «Ладижинська виправна колонія № 39»

10.11.2020 | Максим Ревякін, Павло Шваб, Ігор Сосонський | khpg.org

І. Загальна інформація

5 листопада 2020 року моніторингова група ХПГ у складі Максима Ревякіна, Павла Шваба та Ігоря Сосонського відвідала Ладижську виправну колонію № 39. Установа розташована в селищі Губник на Вінничині. Колонія є установою максимального рівня безпеки для чоловіків, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк, а також довічного позбавлення волі. На час візиту в колонії перебувало 265 осіб, планове заповнення установи – 609 осіб. З початку цього року з колонії звільнено 27 осіб. Заклад працює з 1949 року.

Після перевірки документів монітори у супроводі представників колонії потрапили на територію без перешкод. При вході до пункту пропуску висіли оголошення та роз’яснювальна інформація щодо заходів безпеки, протидії поширення та профілактики коронавірусної інфекції COVID-19. Дотримуючись усіх рекомендацій уряду щодо карантинних заходів при проходженні пропускного пункту у моніторів перевірили температуру тіла та змусили заповнити анкети для відвідувачів щодо симптомів COVID-19.

ІІ. Сектор максимального рівня безпеки

Спочатку монітори відвідали щойно відремонтоване приміщення, призначене для осіб, які засуджені до довічного позбавлення волі, відбули 10 років покарання та які своєю поведінкою довели, що можуть відбувати покарання у багатомісній камері. На момент візиту засуджених у відділені не було. Адміністрація пояснила, що ремонт у відділені завершений нещодавно та у найближчий час сюди будуть переведені «достойні» засуджені.

Кімната приймання їжі мебльована, обладнана холодильником, іншу кухонну побутову техніку засуджені повинні купувати власним коштом. У відділенні є кімната для вмивання й туалет. Монітори відмічають, що туалетні кабінки не обладнані дверцятами, що порушує право засуджених на приватність.

ІІІ. Кухня/Їдальня

У приміщенні кухні здійснено ремонт, варний цех оснащений новими котлами. Під час візиту готувалася вечеря, але в їдальні стояв неприємний та різкий запах несвіжої смаженої риби. Монітори помітили, що яловичина, яка розморожувалась, на вигляд була не їстівною. Також монітори помітили кістляву смажену рибу.

Наразі приміщення їдальні ремонтується, тому засуджені вимушені приймати їжу у приміщенні клубу, де відсутні рукомийники, мило, рушники, опалення, меню та дезінфікуючі засоби.

Представники установи на вимогу моніторів не змогли надати санітарні книжки працівників їдальні.

За інформацією адміністрації колонії, дієтичне харчування отримують 16 осіб. Моніторам було продемонстровано продукти, які призначені для харчування таких засуджених.

IV. Лазне-пральний комбінат

Лазня відремонтована у 2019 році. Наявні високі перегородки та гумові килимки, але шторки відсутні. Є перукарня. Пральня оснащена однією новою пральною машинкою, також використовується інше застаріле устаткування. Монітори відмічають, що на комбінаті кабінет для фельдшера досить малий, що не надає можливості здійснювати приватний та повноцінний огляд засуджених на предмет тілесних ушкоджень. Огляд здійснюється через скло, яке виходить у приміщення, де засудженні приймають душ.

V. Виробництво

На виробництві в колонії є деревообробний цех та цех виготовлення вугілля для барбекю . У деревообробному цеху виробляється щепа для розведення багаття. На виробництві працює 187 осіб. Монітори поспілкувалися із працюючими, які повідомили, що працюють за цивільно-правовими договорами та не змогли чітко відповісти на питання про розмір винагороди. На інформаційних стендах відсутня інформація про розмір винагороди за виконану роботу. Монітори хочуть зауважити, що робота засуджених за цивільно-правовими договорами суттєво звужує та не захищає трудові права.

VI. Житлові відділення

У колонії є три локальні дільниці по два відділення. В усіх житлових відділеннях встановлені старі дерев’яні вікна. Також у кожному відділені є своє автономне опалення, а саме печі на твердому паливі. У приміщені виконаний косметичний ремонт. Кімнати розраховані на 2–4 особи. В кімнатах стоять застарілі залізні ліжка. Порядок у кімнатах підтримується засудженими самостійно, тому деякі кімнати мають кращій вигляд, а деякі – гірший.

Кімнати для приймання їжі обладнані бідно, з мінімальною кількістю побутової техніки.

У коридорах відділень розташовані умивальні кімнати. Туалети розташовані на дворі. За словами представників колонії, іде підготовка до обладнання туалетів у приміщеннях відділень.

VIІ. Медична частина

На момент візиту штат був укомплектований майже на 100 %, але, відповідно до штатного розпису, відсутня посада дерматолога та інфекціоніста. 2 рази на рік до установи приїжджає інфекціоніст з БФ «Мережа 100% життя». Є стоматологічний кабінет, де не тільки рвуть зуби, але, як запевнили представники медичної частини, ставлять пломби та зубні протези. На момент візиту у стаціонарі не перебувало жодної особи. Випадки захворювання на інфекцію COVID-19 серед засуджених та співробітників колонії не виявлені. На випадок зараження у медичній частині підготували окрему ізольовану палату.

VIІІ. ДІЗО/ПКТ

На момент візиту в секторі перебував один засуджений. Всього з початку року дисциплінарне стягнення у вигляді поміщення в ДІЗО застосовувалося 47 разів, у ПКТ – 5 разів.

В усіх камерах встановлено металопластикові вікна та зроблено поточний ремонт. Камери розраховані на 2 особи. В камерах встановлені рукомийники та унітази «чаша Генуя», які розташовані навпроти вхідних дверей, і, відповідно, камер відеоспостереження, туалети відділені перегородками, але без дверцят, що в сукупності порушує право засуджених на приватність. Приміщення провітрюється й засуджені в змозі самостійно відкривати вікна для контролю температури та кількості повітря в камері.


Проєкт ЄС «Чинимо опір катуванням, жорстокому поводженню та безкарності в Україні»

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація