логін / реєстраціяMenu

Справи Майдану: Розгін протесту 30 листопада

23.07.2020 | ПК

21 липня 2020 року завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013–2014 роках, стосовно двох колишніх міліціянтів полку міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого ГУ МВС України в місті Києві, – повідомляє Офіс генпрокурора.

30 листопада 2013 року

Слідством встановлено, що 30 листопада 2013 року «беркутівці» перевищили свої службові повноваження та затримали учасника мирного зібрання на Майдані Незалежності. Під час затримання експравоохоронці застосували до потерпілого фізичну силу, чим незаконно перешкодили організації та проведенню зборів. У подальшому міліціонери склали рапорти про затримання потерпілого, до яких внесли завідомо неправдиві відомості.

Також повідомлено, що 22 липня 2020 року оголошено підозру колишньому міліціянту київського «Беркуту – за даними слідства, 30 листопада 2013 року колишній правоохоронець перешкоджав проведенню зборів на Майдані Незалежності в Києві та для штучного створення доказів нібито вчинення цього дня потерпілим адміністративних правопорушень, склав завідомо неправдиві офіційні документи. Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні триває.


Нагадаємо, уночі 30 листопада 2013 року міліційний спецпідрозділ «Беркут» жорстоко розігнав мирних протестувальників на Майдані Незалежности у столиці. В одному з перших повідомлень ЗМІ йшлося: «Штурм почався близько 4 ранку. (…) Активісти Євромайдану розповідають: близько двох тисяч озброєних спецназівців пішли проти кількох сотень мирних демонстрантів. Активістів били ногами, кийками , застосовували шумові гранати і газ. Інші активісти кажуть: зараз „Беркут“ патрулює нічний центр міста в пошуках активістів. Головну площу прибирають комунальники».


За даними Генпрокуратури, під час Євромайдану постраждали загалом 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею. За даними Міністерства внутрішніх справ, з 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинуло 17 силовиків.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація