логін / реєстраціяMenu

Справи Майдану: «Ексберкутівцю» оголошено підозру

04.05.2020 | ПК

29 квітня 2020 року повідомлено про підозру колишньому міліціянту полку міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого ГУ МВС України в місті Києві. «Ексберкутівцю» інкримінують незаконне перешкоджання проведенню зборів та мітингів, перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувалося насильством, та службове підроблення (ст. 340, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366 КК України). Про це повідомлено на сайті Офісу Генпрокурора.

30 листопада 2013 року

Слідством встановлено, що 30 листопада 2013 року колишній правоохоронець, перевищуючи свої службові повноваження, затримав учасника мирного зібрання на Майдані Незалежності. Під час затримання він застосував до потерпілого насильницькі дії, чим незаконно перешкодив організації та проведенню зборів. У подальшому міліціянт склав рапорт про затримання, до якого вніс завідомо неправдиві відомості.

Нагадаємо, уночі 30 листопада 2013 року міліційний спецпідрозділ «Беркут» жорстоко розігнав мирних протестувальників на Майдані Незалежности у столиці. В одному з перших повідомлень ЗМІ йшлося: «Штурм почався близько 4 ранку. (…) Активісти Євромайдану розповідають: близько двох тисяч озброєних спецназівців пішли проти кількох сотень мирних демонстрантів. Активістів били ногами, кийками , застосовували шумові гранати і газ. Інші активісти кажуть: зараз „Беркут“ патрулює нічний центр міста в пошуках активістів. Головну площу прибирають комунальники».


За даними Генпрокуратури, під час Євромайдану постраждали загалом 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею. За даними Міністерства внутрішніх справ, з 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинуло 17 силовиків.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація