логін / реєстраціяMenu

Справи Майдану: Судитимуть двох керівників підрозділів МВС

22.04.2020 | ПК

До суду скеровано обвинувальні акти стосовно колишнього заступника начальника управління громадської безпеки ГУ МВС України в місті Києві та колишнього заступника начальника управління – начальника відділу забезпечення масових заходів управління громадської безпеки ГУ МВС України в місті Києві, – повідомляє ДБР.

30 листопада 2013 року

Експравоохоронці обвинувачуються в незаконному перешкоджанні проведенню мирних зборів громадян (ст. 340 КК України).

Слідством встановлено, що 30 листопада 2013 року правоохоронці, з метою виконання злочинного наказу, організували та забезпечили незаконне перешкоджання проведенню зборів громадян.

Унаслідок таких дій співробітники полку міліції особливого призначення «Беркут» витіснили близько 300 учасників мітингу від Монументу Незалежності та пам’ятника засновникам Києва в напрямках вулиць Інститутської, Архітектора Городецького та Хрещатика.

Нагадаємо, уночі 30 листопада 2013 року міліційний спецпідрозділ «Беркут» жорстоко розігнав мирних протестувальників на Майдані Незалежности у столиці. В одному з перших повідомлень ЗМІ йшлося: «Штурм почався близько 4 ранку. (…) Активісти Євромайдану розповідають: близько двох тисяч озброєних спецназівців пішли проти кількох сотень мирних демонстрантів. Активістів били ногами, кийками , застосовували шумові гранати і газ. Інші активісти кажуть: зараз „Беркут“ патрулює нічний центр міста в пошуках активістів. Головну площу прибирають комунальники».


За даними Генпрокуратури, під час Євромайдану постраждали загалом 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею. За даними Міністерства внутрішніх справ, з 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинуло 17 силовиків.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація