ok На Хмельниччині викрито псевдореабілітаційний центр - Медична допомога - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

На Хмельниччині викрито псевдореабілітаційний центр

11.07.2019 | «Проти катувань»

Ілюстраційне зображення

У Хмельницькій області викрито групу осіб, які під виглядом надання платних медичних послуг з лікування від наркотичної чи алкогольної залежності організували на території Хмельницького району роботу нібито реабілітаційного центру, – повідомляє прес-служба прокуратури Хмельниччини.

Встановлено, що четверо чоловіків, не маючи дозволу на ведення лікувальної діяльності, винаймали домоволодіння у місцевих жителів, до якого поміщали осіб, яким необхідне лікування, де незаконно утримували їх в антисанітарних умовах та проти власної волі.

Фактично жодних медичних послуг або кваліфікованої допомоги цим людям не надавалося.

Водночас правопорушники забезпечували потерпілих мінімальними запасами продуктів харчування, спостерігали за потерпілими, обмежували в телефонному зв’язку з їхніми родичами.

Застосовуючи психологічний тиск та фізичну силу, вводячи медичні препарати, змушували потерпілих підписувати заяви про нібито добровільне перебування їх у реабілітаційному центрі. Самі ж потерпілі не могли вільно залишити приміщення й територію згаданого закладу.

Окрім того, за проведення такого псевдолікування від нарко- та алкозалежності родичі потерпілих здійснювали грошову оплату.

Як повідомив заступник начальника відділу прокуратури області Олег Галус, на сьогодні слідчим СУ Головного управління Національної поліції в області правопорушникам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі людини, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб, здійснюване протягом тривалого часу) КК України, та судом відповідно обрано запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту.

Санкція ч. 2 ст. 146 КК України передбачає покарання у виді обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація