логін / реєстраціяMenu

Справи Майдану: до суду направлено обвинувальний акт щодо двох екс-«беркутівців»

10.11.2018

8 листопада 2018 року Генпрокуратура направила до Шевченківського районного суду міста Києва обвинувальний акт стосовно двох колишніх міліціянтів ПМОП «Беркут» (діючих співробітників поліції) за фактами незаконного затримання 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності в Києві учасника мирної акції протесту, складання та видачі завідомо неправдивих документів про його затримання. Про це повідомив відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ ГПУ.

Поліціянти обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 28, ст. 340 та ч. 1 ст. 366 КК України, а саме: у перевищенні влади та службових повноважень, що супроводжувалось такими, що ображають особисту гідність потерпілого діями, за відсутності ознак катування, вчиненому групою осіб; незаконному перешкоджанні проведенню зборів, мітингів службовою особою, вчиненому групою осіб; складанні та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів.

Раніше за фактами цих подій до суду спрямовано обвинувальні акти стосовно колишніх голови Київської міської державної адміністрації, начальника управління громадської безпеки ГУМВС України в місті Києві та 17 працівників столичного «Беркуту».

Досудове розслідування щодо встановлення організаторів та співвиконавців цих та інших злочинів триває, – мовиться в повідомленні.

09.11.2018

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація