ok Справа Гандзюк: Микола Новіков заявляє, що під тиском дав неправдиві свідчення - Інші - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

Справа Гандзюк: Микола Новіков заявляє, що під тиском дав неправдиві свідчення

27.08.2018 | Діана Буцко

Микола Новіков, якого раніше підозрювали у нападі на херсонську активістку Катерину Гандзюк, заявляє, що слідчі тиснули на нього і змусили дати неправдиві свідчення – буцімто він зранку 31 липня проходив повз місце злочину. Про це Новіков розповів у коментарі «Громадському радіо» 22 серпня.

Микола Новіков (фото: В’ячеслав Гусаков, RFE/RL)

Новіков пояснив, що є підозрюваним у іншій справі про конфлікт з сусідом на прізвище Мунтян.

«Вони натякнули, що мені світить від 3 до 7 (років, – ред.). Мені сказали: „Щоб не було проблем, підпиши. Ми надалі вирішимо всі ваші проблеми з іншими справами“. Мене попросили підписати, що я проходив повз (місце нападу на Гандзюк, – ред.). Я підписав, що вони попросили, бо був тиск на мене, на сім’ю», – розповів Новіков.

Він наполягає, що 31 липня був на морі у селі Більшовик Херсонської області і це можуть підтвердити його знайомі.

Микола Новіков має намір подати клопотання для отримання моральної компенсації.

«Я незаконно просидів 19 днів. На мене морально тиснули. Депутат Геращенко (народний депутат Антон Геращенко, – ред.) тиснув з самого початку, щоб мене закрили. До рішення суду він (писав, – ред.) „Новікова закрити“. Нічого він не зробив, щоб якихось заходів (вжити, – ред.) – зняти відбитки, не було опитано свідків. Мене закрили, а сьогодні він перепрошує», – розповів Новіков.

Миколу Новікова затримали 3 серпня за підозрою у нападі на херсонську активістку і співробітницю міськради Катерину Гандзюк, яку 31 липня облили сірчаною кислотою. 6 серпня суд арештував Новікова на два місяці. 22 серпня Новікова звільнили з-під варти.

Речник ГПУ Андрій Лисенко заявив, що прокуратура Херсонської області закрила провадження після того, як Микола Новіков дав нові свідчення. Лисенко стверджував, що попередні слова Новікова про його місце перебування були спростовані і ним, і слідством.

«Новіков під час вчинення злочину дійсно перебував неподалік місця його скоєння, а не на морському узбережжі, як він стверджував раніше, але злочин він не вчиняв», – пояснює він.

Журналісти знайшли свідків, які стверджували, що у день нападу на Катерину Гандзюк Микола Новіков відпочивав разом з ними на морі у селі Більшовик.


Також 22 серпня сайт «Радіо Свобода» передав, що депутат Верховної Ради України, член колегії МВС Антон Геращенко попросив вибачення у Миколи Новікова, якого безпідставно звинувачували у причетності до нападу на херсонську чиновницю Катерину Гандзюк та 19 діб тримали під вартою.

«З підозрюваного раніше у справі про напад на Катерину Гандзюк Миколи Новікова зняті підозри. Сьогодні він звільнений зі слідчого ізолятора. Шкодую, що співробітники поліції і прокуратури поспішили із затриманням і звинуваченням Миколи Новікова без належних підстав. А суддя не знайшов у собі сил відмовити правоохоронцям у затриманні громадянина, щодо якого не було переконливих доказів про його причетність до нападу», – написав депутат у Facebook.

Антон Геращенко (фото: radiosvoboda.org)

Тепер Геращенко заявляє, що за затримання непричетної людини «всім причетним доведеться понести відповідальність, передбачену законом».

3 серпня саме Геращенко стверджував, що «поліції знадобилося всього лише три доби для того, щоб вирахувати і затримати покидька, який облив кислотою Катерину Гандзюк».

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація