ok Журналісту Гусейнову повернули паспорт - Інші - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

Журналісту Гусейнову повернули паспорт

17.04.2018

Журналісту, громадянину Нідерландів азербайджанського походження Фікрату Гусейнову (Гусейнлі) повернули паспорт, повідомляє кореспондент «Радіо Свобода».

«Адвокат Дмитро Мазурок, коли суддя роздавав документи сторонам, забрав паспорт Гусейнова. Прокурор хотів заперечити. Адвокат: якихось рішень про вилучення паспорта наразі немає, запобіжні заходи щодо Фікрата Гусейнова нині не діють», – пише журналіст Євген Солонина.

16 квітня Печерський районний суд Києва проводив засідання з приводу запобіжного заходу для Гусейнова. Прокуратура просила обрати журналісту особисте зобов’язання.

Під час засідання прокурор заявив, що екстрадиційна перевірка щодо журналіста на завершальній стадії. Адвокат Дмитро Мазурок повідомив, що Інтерпол більше не розшукує Гусейнова через ознаки політичного переслідування, однак його продовжують розшукувати в Азербайджані. Суд оголосив перерву до 19 квітня.

Нагадаємо, Фікрата Гусейнова затримали 14 жовтня 2017 року в аеропорту, коли він збирався залишити територію України. 16 жовтня Бориспільський міськрайонний суд залишив Гусейнова під вартою на 18 днів.

В Азербайджані Гусейнов займався журналістикою та вступив у конфлікт із владою. Його викрали та катували, погрожуючи вбивством, вимагаючи припинити журналістські розслідування. У 2008 році Гусейнов був змушений залишити Азербайджан. У 2016 році журналіст отримав громадянство Королівства Нідерландів.

В Україну Гусейнов приїздив, щоби відкрити філіал опозиційного супутникового телеканалу «Туран ТБ», який транслюється на території Азербайджану.

В Азербайджані Фікрату Гусейнову загрожують смерть, катування, насильницьке зникнення, тривалий термін ув’язнення.

27 жовтня минулого року Гусейнова звільнили в залі суду. Затриманого журналіста взяли на поруки народний депутат Микола Княжицький і директор Адвокаційного центру УГСПЛ Борис Захаров.

Прокуратура Київської області подала апеляційну скаргу на звільнення Гусейнова, вимагаючи його арешту. Пізніше прокуратура відмовилась від апеляції, натомість попросила суд продовжити для журналіста підписку про невиїзд для подальшого проведення екстрадиційної перевірки.

Прокуратура проводила перевірку Гусейнова на запит щодо його видачі від Генеральної прокуратури Азербайджану – на батьківщині Гусейнову інкримінують шахрайство, підробку документів та організацію незаконної міграції.

Як повідомилося, ввечері 5 березня особи в цивільному, які представилися співробітниками української поліції, намагалися затримати Гусейнова в квартирі, яку він орендує в Києві. Проте йому вдалося втекти, вистрибнувши з вікна.

2 квітня Гусейнов повідомив, що суд відхилив клопотання прокуратури щодо продовження запобіжного заходу для нього у вигляді особистого зобов’язання на час екстрадиційної перевірки, але, попри це, прокурори не повернули йому паспорт.

3 квітня голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, поручитель Микола Княжицький, директор Адвокаційного центру УГСПЛ, поручитель Борис Захаров, виконавчий директор УГСПЛ Олександр Павліченко та директор ХПГ Євген Захаров звернулися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової та Генерального прокурора України Юрія Луценка з вимогою «припинити сприяти владі Азербайджанської Республіки у переслідуванні журналіста та правозахисника Фікрата Гусейнова, невідкладно виконати рішення Печерського районного суду міста Києва від 2 квітня 2018 року у справі № 757/15595/18-к та негайно повернути Фікрату Гусейнову паспорт громадянина Королівства Нідерландів».

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація