логін / реєстраціяMenu

На Харківщині СБУ з тортурами вимагала від чоловіків зізнань про участь у збройному конфлікті – ООН

21.08.2017 | humanrights.org.ua

У квітні 2015 року СБУ з елементами сексуального насильства катувала затриманих, яких підозрювала в участі в конфлікті. Про це йдеться у 18-й доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) поспілкувалося з двома чоловіками 15 та 17 березня 2017 року.

Повідомляється, що невідомі озброєні люди зупинили одного чоловіка на дорозі, закували його в наручники, одягли на голову мішок і доставили до Харківської СБУ. Його допитували і вимагали зізнатися, що він – член групи «Харківські партизани». Чоловіка били ногами в живіт і по голові. Один із співробітників СБУ схопив постраждалого за ґеніталії та скручував їх. В ООН переповідають, що протягом знущань, які тривали близько години, представники СБУ постійно погрожували завдати шкоди його родині.

Другого чоловіка затримали в будинку свого друга, де його били в пах ще до допиту. Співробітники СБУ надягали йому на голову протигаз і перекривали доступ повітря, щоб він починав задихатися. Йому погрожували іншими тортурами. Коли співробітники СБУ пригрозили дати адресу його подруги «Правому сектору», натякаючи, що вони можуть «зробити все що завгодно» з нею, потерпілий погодився «співпрацювати» і підписати все.

Станом на 15 травня 2017 року ці чоловіки утримувалися під вартою.

Раніше повідомлялось, що у 2014 році представники незаконного збройного формування Донеччини погрожували бізнесменові зґвалтуванням дружини, якщо той не передасть у власність усе своє майно.

В Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини нагадали, чому Україна має розслідувати зґвалтування під час збройного конфлікту. Наразі в Україні розслідується лише одна справа про сексуальне насильство в АТО.

В ООН зауважують, що незаконні збройні формування продовжували використовувати 30-денний «адміністративний арешт», протягом якого жертвам заборонено бачитись з адвокатом або родичами.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація