ok Перемога адвоката ХПГ в судовому двобої з правоохоронцями - Покарані співробітники МВС - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

Перемога адвоката ХПГ в судовому двобої з правоохоронцями

29.06.2017 | Федір Данильченко | khpg.org

27 червня 2017 року Орджонікідзевський районний суд м. Харкова виніс обвинувальний вирок щодо правоохоронця, який незаконно утримував пана Ш. в приміщенні райвідділу міліції.

Так, на початку серпня 2012 року пан Ш. був незаконно затриманий працівниками міліції за підозрою у розповсюдженні наркотичних речовин. Ввечері того ж дня його доставлили до райвідділу міліції, де він перебував до 12 години наступного дня. Під час його перебування в райвідділі, пану Ш. погрожували фізичною розправою та великим строком ув’язнення і примушували його підписувати чисті листи, на яких пізніше мала з’явитись його явка з повинною. Для більшої сили переконання працівники міліції лишили пана Ш. на ніч в кабінеті оперуповноваженого. Наступного дня, коли пана Ш. вивели до туалету, він, доведений до відчаю, вистрибнув з вікна 4-го поверху будівлі міліції. Внаслідок падіння жертва правоохоронців отримала численні переломи всіх кінцівок та травми голови й тіла, однак вислизнула з «довгих рук» працівників міліції.

Процес розслідування даної події характеризувався численними перепонами і тривав довгий час. Були й неправдиві свідчення колег підозрюваного, які намагалися «вибілити» його в очах правосуддя, і підроблення журналу реєстрації відвідувачів райвідділу, виявлені судовими експертами. За цей час пан Ш. періодично проходив лікування, отримав 1 групу інвалідності та був визнаний таким, що потребує постійного стороннього догляду.

Адвокат ХПГ Олег Максименко протягом всього часу розслідування та судового розгляду справи підтримував пана Ш., як в професійному плані, так і в моральному, адже надзвичайно важко не втрачати надію та бажання боротися на кожному судовому засіданні, коли беззаконня є настільки очевидним. Прикладом зловживань може слугувати та обставина, що за результатами службової перевірки правоохоронець, який незаконно затримав пана Ш., спочатку був звільнений, а пізніше поновлений на своїй попередній посаді оперуповноваженого й лише через три роки його було остаточно звільнено з міліції в ході реформування органів внутрішніх справ України.

Однак, повне свято справедливості було затьмарене тим, що суд, всупереч законам формальної логіки, не знайшов причинного зв’язку між незаконним затриманням пана Ш. та отриманими ним тілесними ушкодженнями. Тому клієнту адвоката Максименка призначили лише компенсацію моральної шкоди за незаконне затримання в розмірі 150 000 гривень, а в задоволенні решти позову адвоката в інтересах пана Ш. відмовили.

Також викликає обурення та обставина, що суд знайшов можливим звільнити винного правоохоронця від реального відбування покарання з випробуванням з тих підстав, що останній має неповнолітню дитину, раніше не притягався до кримінальної відповідальності та позитивно характеризувався за місцем роботи (ніби він вчинив злочин не за цим самим місцем роботи).

У будь-якому разі, важка робота адвоката Максименко дала свої результати та справедливість була досягнута, з чим ми його і вітаємо.

Адвокат Олег Максименко

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація