логін / реєстраціяMenu

Щодо конфлікту між НАБУ й ГПУ

За даними Національного антикорупційного бюро (НАБУ), 12 серпня працівники одного з департаментів Генпрокуратури вчинили насильницькі дії проти співробітників НАБУ, які проводили негласні слідчі дії. Невдовзі двох співробітників бюро доставили до генпрокуратури, де на них чинили тиск, а ще двоє були заблоковані в будівлі. Відтак бійці спецпідрозділу НАБУ розблокували своїх колег.

Артем Ситник і Юрій Луценко

«Працівників НАБУ протримали 11 годин без подання будь-яких процесуальних документів… Є свідчення про застосування до них незаконних заходів фізичного та психологічного впливу»,– розповів голова НАБУ Артем Ситник. Водночас він наголосив, що «війни» між двома відомствами немає.

Заступник начальника одного з департаментів Генпрокуратури Дмитро Сус, який безпосередньо брав участь у цих діях, назвав дії працівників НАБУ незаконними.

Артем Ситник заявив, що генерального прокурора Юрія Луценка «фактично підставили» працівники прокуратури в конфлікті з НАБУ.

«Знаєте, що мене найбільше шокувало? Насильство по відношенню до співробітників НАБУ. Я до кінця не вірив. Поки сам не побачив, що представники прокуратури зробили з тими двома співробітниками, яких генпрокурор, до того ж, зажадав звільнити. Генеральний прокурор дав таку вказівку і полетів до Ізраїлю. Ті, хто так вчинив з співробітниками НАБУ, вони фактично підставили генерального прокурора»,– сказав Ситник в інтерв’ю виданню РБК, оприлюдненому на сайті НАБУ.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив про відповідальність усіх сторін у конфлікті, що виник між НАБУ та Генпрокуратурою.

«Події, які відбулися між представниками двох правоохоронних органів, є неприпустимими, ми зробимо все, щоб надалі подібне не повторилося. Я як генпрокурор вважаю, що є ознаки правопорушень з боку усіх сторін конфлікту»,– сказав Луценко на спільному брифінгу з директором НАБУ Артемом Ситником.

За матеріалами сайту «Радіо Свобода»

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація