логін / реєстраціяMenu

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ПРАВОЗАХИСНА ГРУПА «СІЧ»

Повна назва організації на українській мові: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ПРАВОЗАХИСНА ГРУПА «СІЧ»

Скорочена назва на українській мові: ГО «ПГС»

Повна назва на англійській мові: CIVIL ORGANIZATION “HUMAN RIGHTS PROTECTION GROUP “SICH”

Скорочена назва на англійській мові: CO “HRPGS”

Громадська організація «Правозахисна Група «СІЧ» зареєстрована у липні 2014 року та є правонаступницею громадської ініціативи 4REVA, що у 2012 р. об’єднала небайдужих активістів навколо кампанії по захисту прав осіб незаконно затриманих по справі «дніпропетровських терористів», а потім побитих та затриманих дніпропетровських євромайданівців. З липня 2014 р. на основі ГО «Правозахисна Група «СІЧ» відкрита  Дніпропетровська Громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини (у співробітництві з Херсонським обласним фондом милосердя та здоров’я). З 10 лютого 2016 року ПГ «СІЧ» – член Правозахисної Асоціації УГСПЛ.

З січня 2015 р. ГО «Правозахисна Група «СІЧ» є співзасновником програми психо-соціальної реабілітації постраждалих від конфлікту на Сході України «Форпост» (з лютого 2016 р. ГО «Центр «Форпост»), з травня 2016 р. є партнером та співвиконавцем проекту з розбудови Модельного Центру Травматерапії «Форпост HELP» у м. Дніпро.

Місія

Сприяння утворенню такої моделі взаємовідносин між суспільством та державою, за якої кожному громадянину України буде гарантовано дотримання його прав, свобод і повагу до гідності.

Основні напрямки роботи

ГО «Правозахисна Група «СІЧ» проводить безоплатні юридичні консультації для осіб, чиї права порушені, з різних правових питань:

  • надання юридичних консультацій та правова допомога незахищеним верствам населення,
  • комплексна юридична допомога усім постраждалим від збройного конфлікту на Сході України, зокрема учасникам АТО та членам їх родин, ВПО, членам родин загиблих та зниклих безвісті, колишнім полоненим, заручникам, жертвам тортур, представникам волонтерського руху, населенню зони розмежування;
  • юридична допомога громадянам, що знаходяться під вартою та місцях позбавлення волі.
  • представництво інтересів наших клієнтів в національних та міжнародних судах,
  • написання та лобіювання нормотворчих актів в інтересах категорії постраждалих від конфлікту на Сході України,
  • підвищення правової обізнаності, правова просвіта населення, навчання стандартам роботи з цільовою групою.

Приклади найбільш успішних справ та заходів

Документування свідчень колишніх військовополонених

Впродовж 2015-2016 рр. юристами ПГ «СІЧ» спільно з Адвокатським об'єднанням «Погосян, Томчук і партнери», що є афілійованим партнером організації, задокументовано 98 свідчень колишніх військовополонених про військові злочини, що були скоєні під час конфлікту на Сході України в 2014-2016 рр. У них вони розповідають про незаконне позбавлення волі, фізичні і психологічні тортури, вбивства, факти гендерного насильства, до яких у тому числі мали відношення росіяни.

На основі усіх зібраних матеріалів – свідчень військовополонених, вже складено 82 скарги в Європейський суд з прав людини (за підтримки Харківської Правозахисної групи). У результаті зібрані свідчення дозволять привернути увагу світової спільноти до аргументовано доведеної безпосередньої участі Росії у збройному конфлікті на сході України домогтися покарання злочинців – місцевих сепаратистів, російських найманців і військових (військові злочини не мають терміну давності).

Частина матеріалів лягла в основу доповіді депутата польської партії Право і Справедливість Малгожати Госевської у Європарламенті 5 квітня 2016 року в Брюсселі і ВРУ в Києві. Серія презентацій доповіді була також проведена національних парламентах країн ЄС.

22 квітня 2016 р. зазначена доповідь була передана для вивчення в Міжнародний кримінальний суд в Гаазі.

Притягнення до відповідальності суддів

Правозахисники ПГ «СІЧ» були ініціаторами притягнення до кримінальної відповідальності та звільнення суддів Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Решетника М.О. та Бібіка М.М., які виголошували незаконні рішення по арештах євромайданівців у 2014 році. В результаті чого Вища рада юстиції схвалила звільнення за порушення присяги судді Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Бібіка М.М, а судді Решетнику М.О. вручений обвинувальний акт, слідство відносно даного судді триває.

Стратегічні справи

Деякі справи, зокрема щодо захисту прав представників добровольчого руху в ПГ «СІЧ» розглядають як стратегічні. Це справа по Іл-76, батальйону «Торнадо», судовий захист Олександра Портяненка та бійців 51-ї бригади (Ізварінський котел), «Справа Січі», визнання юридичного факту участі в бойових діях бійців добровольчих батальйонів, отримання статусу сім'ї загиблого учасника бойових дій та інше.

Загалом в роботі юристів знаходиться 27 стратегічних справ (частина з них підтримана Центром стратегічних справ УГСПЛ) .

Виїзні юридичні консультації

З метою оперативного реагування на нагальні потреби в правових консультаціях та всебічної підтримки осіб, що постраждали в наслідок військового конфлікту на сході країни, мешканців прифронтових та так званих «сірих» зон, військових, що проходять службу в зоні проведення антитерористичної операції або знаходяться на лікуванні в медичних закладах, внутрішньо переміщених осіб в період з січня  по серпень 2016 року було організовано майже 90 виїзних консультацій.

Просвітницька діяльність та модерація правозахисних заходів

У партнерстві з УГСПЛ та ГО «Форпост» в рамках ХІІ Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA (м. Київ, м. Дніпро, 27-28.03.2016р.) на запрошення оргкомітету кінофестивалю проведено тематичні майстер-класи з правової допомоги учасникам АТО, організовано круглий стіл за темою «Дотримання прав учасників АТО щодо пункту про обов’язкову психологічну реабілітацію Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», відбулася доповідь-дискусія на тему «Захист прав громадян, які постраждали від конфлікту на Сході України» (військовополонені, цивільні заручники, інваліди війни, мешканці «сірих зон»).

Фахівці ПГ «СІЧ» та партнерських організацій – юристи-правозахисники, експерти з правових питань, фахівці з інформаційно-просвітницької роботи, журналісти, – приймають активну участь у реалізації в Дніпропетровській області проекту «Кампанія за права людини за допомогою інструментів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA».

Стратегічні партнери

Адвокатське об'єднання «Погосян, Томчук  і партнери»

Громадська Спілка «Українська Гельсінська спілка з прав людини»

Громадська організація «Харківська правозахисна група»

Громадська організація «Всеукраїнський центр з надання допомоги постраждалим від терористичних дій на Сході України «Форпост»

Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я

Коаліція громадських організацій та ініціатив «Справедливість заради миру на Донбасі»

Представництво  «International Alert» (Великобританія) в Україні

Global Initiative on Psychiatry (GIP-Тбілісі, Грузія)

Грузинський національний комітет Гельсінської громадської асамблеї (Грузія)

Південно-Кавказький Інститут регіональної безпеки (Грузія)

Дніпропетровська обласна рада

Дніпровська міська рада

Громадська організація «Юридична сотня»

Громадська організація «Всеукраїнський громадський рух матерів та родичів учасників АТО «Берегиня»

Партнери

Дніпропетровська єпархія УПЦ КП

Головне територіальне управління юстицій у Дніпропетровській області

Комунальний заклад «Дніпропетровська міська поліклініка № 1» ДОР»

Комунальне підприємство «Січ» ДОР

Громадська організація «Агенція Регіонального Розвитку та Інвестицій Дніпропетровської області»

Громадська організація «Асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій»

Дніпропетровське товариство політичних в'язнів і репресованих

Громадська організація «Центр правових та політичних досліджень «СІМ»

Громадська організація «МАRТ»

Громадська організація «Волонтер Черкащини»

Громадська організація «Твоє Нове Місто»

Громадська організація «Культура медіальна»

Громадська організація  «Блакитний птах»

Громадська спілка «Дніпропетровська обласна асоціація об’єднань учасників АТО»

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Громадська організація «Сила майбутнього»

Синельниковська районна рада

Попаснянська міська рада

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області

Місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області

Контакти

м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 31/30 (перехрестя з вул. Воскресенською)

Телефони для попереднього запису:

056 767 39 87

095 90 333 61

068 762 000 9

https://www.facebook.com/pgsich/?fref=ts

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація