Святошинський районний суд Києва сьогодні переніс розгляд справи щодо розстрілів під час Євромайдану на 17 січня. Як передає кореспондент «Радіо Свобода», причина перенесення – неможливість гарантувати безпеку обвинувачуваних екс-беркутівців.
У суді були присутні активісти, які тримали плакати з написами про покарання винних у розстрілах на Майдані, що, на думку судді, порушувало порядок у залі засідання. Після оголошення суддею перерви, активісти почали вигукувати «Ганьба».
Повідомляється, що наступне засідання відбудеться наступного вівторка о 11:30.
Сьогодні у суді розглядався епізод вбивства 19-річного Устима Голоднюка під час подій 20 лютого 2014 року в центрі Києва. Свідчив батько загиблого Володимир Голоднюк.
Він повідомив суду, що в бік мітингувальників стріляли з-за Жовтневого палацу. Також Володимир Голоднюк повідомив про передачу слідству знайденої на Майдані кулі. Він пояснив, що зберігав речовий доказ у себе до листопада 2016 року, бо не довіряв правоохоронцям і слідству.
У травні минулого року Святошинський суд розпочав розгляд по суті справи проти п’яти екс-беркутівців: Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янішевського. Їх обвинувачують у розстрілі активістів Майдану на вулиці Інститутській у Києві в лютому 2014 року. П’ятьом колишнім беркутівцям інкримінують перевищення службових повноважень, незаконне поводження зі зброєю, умисне вбивство та завдання тілесних ушкоджень активістам Майдану.
Колишні бійці спецпідрозділу «Беркут», яких звинувачують у вбивствах на Майдані, не визнають власної вини за жодним із пунктів.
Усього, за даними ГПУ, вдалось ідентифікувати 25 правоохоронців, які стріляли на Інститутській. 20 із них зараз у розшуку.
У лютому минулого року суд об’єднав кримінальні провадження щодо колишніх працівників спецпідрозділу «Беркут» Олександра Маринченка, Сергія Тамтури, Олега Янишевського, обвинувачуваних у розстрілі 48 активістів Євромайдану, з провадженням щодо Зінченка і Аброськіна, яких обвинувачували в убивстві 39 майданівців 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській.
За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану потерпіли 2,5 тисячі людей, 104 з них загинули. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею. За даними МВС, від 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.
Щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном