ok У Хмельницькому СІЗО – спалах COVID-19 - Медична допомога - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

У Хмельницькому СІЗО – спалах COVID-19

10.12.2020 | ХПГ-інформ | khpg.org

У п’ятьох засуджених, що перебували в одній камері, – позитивні ПЛР-тести. Шостий від тестування відмовився. Про це повідомляє Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України на офіційній фейсбук-сторінці.

Ілюстраційне зображення / Designed by Freepik

Спалах зареєстровано 8 грудня. У всіх заражених захворювання має легкий перебіг, запевняють у ЦОЗ.

30 листопада 2020 року до медичної частини звернулися двоє ув’язнених. Обидва почувалися недобре. Наступного дня їм зробили рентген – лікарі підозрювали бронхіт. «4 грудня з метою виключення COVID-19 проведено відбір матеріалу на ПЛР-тест. Враховуючи можливість безсимптомного перебігу COVID-19 одночасно були протестовані троє ув’язнених які тримаються в цій камері, четвертий – відмовився. 8 грудня отримано позитивні результати ПЛР-тестів», – йдеться у повідомленні.

Наразі у Центрі охорони здоров’я ДКВС уточнюють обставини інфекційного спалаху. Вірогідною причиною називають виїзд трьох ув’язнених на суди: «один із ув’язнених брав участь у судових засіданнях поза межами установи за 7 днів до появи симптомів, один лабораторно підтверджений хворий (безсимптомний) – за 7 днів до появи симптомів у ув’язненого по камері, а ув’язнений, який відмовився від проведення ПЛР-тесту – за 4 дні».


Нагадаємо, минулого тижня Комітет Міністрів Ради Європи закликав український уряд надати детальну інформацію про заходи, які вживаються для поліпшення рівня медичної допомоги особам, що перебувають під вартою, з урахуванням Заяви про принципи щодо лікування осіб, позбавлених волі, у контексті пандемії коронавірусного захворювання, наведені Європейським комітетом щодо запобігання катуванням у березні 2020 року.

У свою чергу українські правозахисники неодноразово наголошували: оскільки медичне обслуговування в тюрмах не інтегроване у загальну систему охорони здоров’я, установи виконання покарань не включені до національного плану реагування на COVID-19. Це відбивається на рівні дотримання у в’язницях санітарних норм, а також на можливостях тестування хворих та контактних.


Проєкт ЄС «Чинимо опір катуванням, жорстокому поводженню та безкарності в Україні»

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація