ok Моніторинговий візит до ДУ «Дніпровська установа виконання покарань № 4» - Кримінально-виконавча система (КВС) - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

Моніторинговий візит до ДУ «Дніпровська установа виконання покарань № 4»

05.10.2020 | Максим Ревякін, Ганна Овдієнко, Павло Шваб | khpg.org

29 вересня 2020 року моніторингова група ХПГ у складі помічника народного депутата України Максима Ревякіна та двох журналістів – Ганни Овдієнко та Павла Шваба – прибула до ДУ «Дніпровська установа виконання покарань № 4». Метою візиту був моніторинг умов тримання та лікування у міжобласній лікарні, що міститься при установі.

На КПП монітори зустріли головного лікаря установи. Однак під час відвідування міжобласної лікарні моніторів повідомили, що головного лікаря давно немає та невідомо, коли вона буде.

Міжобласна лікарня складається з двох відділень – терапевтичного та хірургічного. Вона розміщена в окремій чотирьохповерховій будівлі. Засуджені розміщуються у двох- та чотирьохмісних камерах та не можуть вільно переміщатися по відділеннях. Режим утримання осіб у лікарні схожий за умовами на режим утримання в СІЗО. У кожній камері є туалет, відгороджений невисокою перегородкою від загальної частини камери. Також є рукомийник з холодною водою. Засудженим доступні баки з питною водою. Ремонт задовільний. Вікна у камерах із непрозорим склом, вікна не відчиняються, денне світло та сонячне проміння майже не потрапляє до камер. У камерних приміщеннях душно та темно. На кожному поверсі влаштована невелика капличка на честь Благорозумного Розбійника для релігійних обрядів.

На час візиту у лікарні перебувало 78 засуджених. Опитані засуджені скарг на якість лікування не заявляли. Натомість повідомили моніторів про нову програму лікування гепатиту, яка впроваджується в установі.

Лікарня оснащена новою медичною технікою. Так, у цьому році було проведено ремонт у лабораторії, встановлено новітнє обладнання для проведення аналізів, яке дозволяє проводити повний аналіз крові, сечі та інші дослідження. На цьому апараті активно проводиться тестування засуджених. З початку року було проведено 1795 тестувань.

Установа також має сучасний італійський рентген-апарат. Установа має операційну на чотири ліжка. У січні 2020 року установа отримала ліцензію на проведення операцій, однак досі не має дозволу на використання наркотичних знеболювальних Тому операції не проводяться, а операційна переобладнана на ізолятор. Проводяться лише примітивні операції.

В установі є чотири апарати штучної вентиляції легень, а також є спеціаліст для інтубації хворих. Установа забезпечена засобами індивідуального захисту та кожного дня проводиться ретельний скринінг усіх співробітників. За словами начальника, усі співробітники, які мають температуру вищу за 37 градусів або мають підозрілі симптоми, не допускаються до установи. Закупка засобів індивідуального захисту здійснювалася за рахунок благодійних, релігійних та громадських організацій. Маски надаються засудженим у разі спілкування зі сторонніми особами або виїзду до суду. ПЛР-тестів в установі немає.

Наприкінці візиту з моніторами почав суперечку представник медчастини, який не представився. Він зауважив, що монітори грубо порушують законодавство, а особливо законодавство про персональні дані співробітників ЦОЗ ДКВС, а саме їхньої медичної частини. Він згадав минулорічний візит моніторів, коли монітори зафіксували на відео факт ненадання медичної документації, отримати яку вони мали право, та пізніше виклали це відео в Інтернет. Також працівник зазначив, що правозахисники та юристи тільки заважають виконувати роботу лікарів, однак на запитання, чому вони не відповідають на адвокатські запити, представник уникнув відповіді та переклав відповідальність на філію ЦОЗ ДКВС. На запитання чому вони проводять лікарську комісію смертельно хворим засудженим, які мають підстави звільнитись від відбування покарання за станом здоров’я більше ніж по пів року та які інколи не доживають до проведення комісії, лікар звинуватив недосконале законодавство, яке начебто лікарі не повинні знати та виконувати.

Дивіться також: І скільки смертей вже на вашій совісті? (+ВІДЕО) (звіт про попередній візит до ДУ «Дніпровська установа виконання покарань № 4»)


Проєкт ЄС «Чинимо опір катуванням, жорстокому поводженню та безкарності в Україні»

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація