ok Смерть ув’язненого у Вінницькій установі виконання покарань – досудове розслідування завершено - Кримінально-виконавча система (КВС) - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

Смерть ув’язненого у Вінницькій установі виконання покарань – досудове розслідування завершено

14.09.2020 | ПК

Завершено досудове розслідування стосовно 6 працівників ДУ «Вінницька установа виконання покарань № 1» та одного засудженого, що відбуває покарання у цій установі. Про це повідомило ДБР.

Слідством встановлено, що 13 липня 2019 року 6 працівників установи завели одного із засуджених, 59-річного чоловіка, до окремого приміщення, у якому його побили (завдавши йому не менше 85 ударів). Під час побиття потерпілого у діях 5 працівників установи виконання покарань містилися ознаки катування.

Після побиття працівники установи доставили постраждалого до камери, де вже інший засуджений завдав йому тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до смерті потерпілого.

Таким чином, 5 працівників Вінницької установи виконання покарань № 1 підозрюються в перевищенні влади та службових повноважень, що супроводжувалося заподіянням насильства та вчинення катування ув’язненого в місцях позбавлення волі, з метою покарання останнього за вчинення ним злочину (ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 127 КК України). Ще один працівник установи виконання покарань підозрюється у перевищенні влади та службових повноважень, що супроводжувалося заподіянням насильства відносно ув’язненого в місцях позбавлення волі (ч. 2 ст. 365 КК України). Засуджений підозрюється у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого (ч. 2 ст. 121 КК України).

У разі доведення вини п’ятьом працівникам установи загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років. Ще одному працівнику – позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Засудженому – покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація