ok Загибель засудженого у Кропивницькому – прокуратура почала розслідування - Медична допомога - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

Загибель засудженого у Кропивницькому – прокуратура почала розслідування

27.08.2020 | ХПГ-інформ | khpg.org

Прокуратура Кіровоградської області розпочала кримінальне провадження щодо смерті засудженого ДУ «Кропивницька виправна колонія», який отримав значні опіки на виробництві. Крім того, розслідують факт неналежного надання медиками екстреної допомоги.

Як ми повідомляли, 21 серпня у Кропивницькій виправній колонії № 6 загинув засуджений. Він звернувся до медичної частини увечері 12 серпня з опіками рук і ніг. Чоловік пояснив, що отримав травми із власної необережності на виробництві паливних брикетів. Адміністрація колонії викликала швидку, але машина так і не приїхала: диспетчер та черговий старший лікар зміни КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області Кіровоградської обласної ради» вирішили не надсилати карету швидкої до колонії.

Постраждалого відвезли до лікарні на автомобілі одного із співробітників установи виконання покарань. 14 серпня чоловіку зробили операцію, але за тиждень він помер.

Коментуючи ситуацію «Суспільному», керівник Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Кропивницького Олександр Ярошенко зазначив: «За штатним розписом, у колонії є медична служба, вона складається із керівника та лікарів. Має бути спецтехніка, яка зможе доправляти хворих до лікарні. Ми вчинили вірно. У засудженого не було травматичного шоку, 30 % опіків. Медична служба колонії мала б надати першу допомогу, а не чекати на „швидку“. Пишуть, що відвезли травмованого у лікарню працівники колонії на власному транспорті. Де їхня спецтехніка?» Крім того, він додав, що на момент виклику вільних карет швидкої не було.

Правозахисники неодноразово вказували на вкрай низьку укомплектованість в’язничної медичної служби, персоналом і, особливо, обладнанням, в тому числі спеціальним транспортом. Перевезення хворих засуджених зазвичай відбувається в настільки поганих умовах, що воно неодноразово визнавалось ЄСПЛ порушенням права не бути підданим нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню.


4 червня у Кропивницькій колонії № 6 в’язень помер від COVID-19.


Проєкт ЄС «Чинимо опір катуванням, жорстокому поводженню та безкарності в Україні»

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація