ok Коментар Харківської правозахисної групи до Сьомої періодичної доповіді України про виконання положень Конвенції ООН проти катувань та нелюдяного або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання (2-ге видання, виправлене та доповнене) - Аналітика - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

Коментар Харківської правозахисної групи до Сьомої періодичної доповіді України про виконання положень Конвенції ООН проти катувань та нелюдяного або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання (2-ге видання, виправлене та доповнене)

18.06.2020 | khpg.org

У другій половині липня 2020 року Комітет ООН проти катувань та жорстокого поводження (далі Комітет) розглядатиме Сьому періодичну доповідь України про виконання норм Конвенції ООН проти катувань. Нагадаємо, що періодичні доповіді подаються один раз на чотири роки, а попередня, Шоста доповідь, розглядалася Комітетом у листопаді 2014 року.

На початку 2017 року Комітет надав уряду України перелік з 42 питань, що цілком охоплюють проблематику катувань і жорстокого поводження. До листопада 2018 року уряд підготував проєкт Сьомої періодичної доповіді, в якій даються відповіді держави на всі питання. Проєкт урядової доповіді розміщений на сайті Міністерства юстиції України.

Ми пропонуємо увазі читача коментар Харківської правозахисної групи до Сьомої періодичної доповіді та сподіваємося, що він буде корисний урядовим експертам. ХПГ продовжує традицію коментування періодичних доповідей уряду про виконання Конвенції ООН проти катувань. У 1997, 2001, 2007 і 2014 рр. ХПГ підготувала і опублікувала коментарі, відповідно, до Третьої, Четвертої, П’ятої і Шостої доповідей.

Коментар ХПГ надає відповіді майже на всі 42 питання Комітету ООН проти катувань. Він охоплює різні проблеми дотримання Конвенції за період листопад 2014 – серпень 2019 року, також у 2-му виданні враховані події перших трьох місяців 2020 року, доповнена статистика.

Коментар підготовлений на основі власної інформації та інформації, отриманої від партнерських організацій та державних органів. Коментар ХПГ представляється Комітету ООН проти катувань і спрямований на всебічне висвітлення питань дотримання прав, закріплених в Конвенції ООН проти катувань та жорстокого поводження, і на привернення уваги експертів Комітету до найбільш актуальних проблем в області їх реалізації, які, на нашу думку, не знайшли відображення або висвітлені неповно в проекті доповіді уряду України.

У ході підготовки коментаря використовувалися матеріали моніторингу ситуації з катуваннями, проведеного в усіх регіонах України коаліцією правозахисних організацій «Проти катувань», результати діяльності Центра стратегічних справ ХПГ, аналіз і спостереження, надані іншими українськими НПО.

Документ у форматі PDF

Рекомендувати цей матеріал     
X



 

забув пароль

реєстрація