ok ВК-25: на свідків тиснуть - Кримінально-виконавча система (КВС) - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

ВК-25: на свідків тиснуть

06.06.2020 | ХПГ-інформ | khpg.org

Через пандемію та карантин скандал із Олексіївською колонією ніби відійшов у медіапросторі на другий план, але розслідування триває. І на свідків, схоже, продовжується тиск.

4 червня журналістка ХПГ Таміла Беспала та помічник народного депутата Максим Ревякін їздили із моніторинговим візитом у Дергачівську ВК № 109. Звідти зателефонував ув’язнений, якого перевели сюди з Олексіївської колонії № 25.

Чоловік був одним із тих, хто взимку свідчив про порушення прав ув’язнених в Олексіївській колонії. Потім – під тиском адміністрації, – відмовився від своїх показань. Більше того, написав до правоохоронних органів заяву про те, що співробітники Харківської правозахисної групи буцімто намагалися його підкупити – пропонували гроші та сексуальні послуги за скарги на адміністрацію Олексіївської колонії.

За такий «героїчний вчинок» чоловіку добре віддячили: перевели із сумнозвісної Олексіївської до більш м’якої Дергачівської колонії № 109. Відчувши себе у безпеці, засуджений зателефонував до Харківської правозахисної групи, зустрівся з нашими співробітниками і у всьому зізнався. 

Вже наступного ж дня до нього не забарився приїхати відвідувач із Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань – з’ясовувати подробиці спілкування із правозахисниками. Чоловіка примусили написати заяву з проханням не пускати до нього нікого з ХПГ.


Нагадаємо, 2 і 3 січня адвокати ХПГ зафіксували в Олексіївській колонії № 25 чимало свідчень про тортури і нелюдське поводження: зґвалтування, побиття, понаднормову і безоплатну працю. Крім того, люди скаржилися, що адміністрація закладу через добровільних помічників постійно вимагає у засуджених гроші. 

Вночі 8 січня до колонії ввели групу швидкого реагування та територіальне воєнізоване формування для «попередження бунту».

11 січня ДБР розпочало слідство за фактом побиття ув’язнених під час обшуку в Олексіївській колонії № 25.

13 січня Генеральна прокуратура України відкрила провадження за фактом викритих Харківською правозахисною групою фактів катувань в Олексіївській колонії № 25.

З початку року із заявами про скоєні в Олексіївській колонії злочини до ХПГ звернулося кілька десятків потерпілих. Адвокати Харківської правозахисної групи до ДБР та Офісу Генерального прокурора з клопотанням про забезпечення захисту засуджених, що є потерпілими у кримінальному провадженні щодо подій в Олексіївській виправній колонії № 25. На них постійно чинять психологічний та фізичний тиск, їм погрожують, їх залякують, б’ють.

____________

Проєкт ЄС «Чинимо опір катуванням, жорстокому поводженню та безкарності в Україні»

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація