ok Двох одеських поліціянтів підозрюють у катуванні - Медична допомога - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

Двох одеських поліціянтів підозрюють у катуванні

07.02.2020 | Проти катувань

Начальника слідчого відділення одного з територіальних підрозділів поліції в Одеській області, а також слідчого цього ж підрозділу повідомлено про підозру у вчиненні катування, – повідомляє Офіс генпрокурора.

В ході слідства встановлено, що поліціянти протягом кількох годин силоміць перешкоджали вивезенню з районної до обласної лікарні особи, яка перебувала у вкрай важкому стані та потребувала негайного хірургічного втручання.

Працівники поліції пояснювали свої дії нібито потребою відібрати зразки крові для оцінки стану її сп’яніння. При цьому лікарі повідомили їм, що зразки вже були відібрані у присутності слідчого, і стан алкогольного сп’яніння не підтвердився.

Таке пояснення не задовольнило поліціянтів – вони спочатку не дозволяли лікарям вивести потерпілого з реанімаційного відділення, потім протягом кількох годин не дозволяли швидкій виїхати за межі лікарні, і врешті решт, застосовуючи фізичну силу, витягли його зі швидкої, одягли кайданки та затягли назад до лікарні, вимагаючи від лікарів повторно відібрати у потерпілого кров для аналізу.

Враховуючи тривалість таких дій, а також вкрай важкий стан пацієнта, спираючись на практику Європейського суду з прав людини, згідно з якою ненадання медичної допомоги за наявности обставин, які загрожують життю, є катуванням, такі дії працівників поліції були кваліфіковані прокурорами Офісу Генерального прокурора саме як катування.

У разі встановлення судом вини працівникам поліції загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація