ok На Житомирщині викрили «липові» тренінг-центри - Медична допомога - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

На Житомирщині викрили «липові» тренінг-центри

24.05.2019

У четвер, 23 травня 2019 року, прокуратурою Житомирської області спільно зі співробітниками відділу запобігання торгівлею людьми ГУНП в області, а також спецпідрозділу «Корд», проведено низку санкціонованих трусів у тренінг-центрах, розташованих у декількох селах Житомирського району, містах Житомирі та Вінниці. Під час трусу виявлено понад 80 осіб, яких примусово й незаконно утримували у 4-х тренінг-центрах, – повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області.

Також хатні труси проведено за місцем проживання організаторів незаконних центрів та в офісному приміщенні.

Наразі п’ятьох жителів Житомира, організаторів та співучасників протиправної діяльності, затримано у порядку ст. 208 КПК України.

Установлено, що керівники згаданих тренінг-центрів з метою отримання матеріальної вигоди, під виглядом лікування громадян від алко- та наркозалежності, незаконно позбавляють їх волі та примусово утримують у приміщеннях.

Для залучення пацієнтів та реклами так званих послуг, були створені інтернет-сайти, на яких розміщені фотоілюстрації нібито комфортних умов лікування та проживання, хоча насправді люди утримувалися у значно гірших умовах, харчування було неякісне та недостатнє.

Також установлено, що у центрах відсутній медперсонал, лікування фактично не проводиться, натомість пацієнтам надаються дуже сильні медичні препарати для придушення волі та свідомості з метою недопущення втечі зі приміщень із заґратованими вікнами, обнесених високими парканами.

Досудове розслідування за фактами незаконного позбавлення волі людей, вчиненого групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 146 КК України) проводить СУ ГУНП в Житомирській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Відповідно до санкції зазначеної статті, за скоєння злочину передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація