ok У комунальній дитячій установі діти живуть в умовах, наближених до тюремних - Інші - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

У комунальній дитячій установі діти живуть в умовах, наближених до тюремних

04.03.2019

Про численні порушення в КУ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей Одеської міської ради Одеської області», виявлені під час моніторингового візиту, повідомлено на сайті Уповноваженої ВРУ з прав людини.

Монітори детально обстежили всі приміщення та провели поглиблені конфіденційні бесіди з дітьми, які утримуються в установі.

Групою зафіксовано задовільний стан ремонту в установі та рівень забезпечення необхідним побутовим інвентарем. Проте замість отримання реабілітації, діти, які не вчинили правопорушень, безпідставно перебувають в умовах значно гірших, ніж у звичайних школах-інтернатах. В установі діти живуть в умовах, наближених до тюремних.

Так, діти не мають можливості користуватися мобільними телефонами, інтернетом та кишеньковими коштами. Особи, які мають власний телефон, мають можливість дзвонити рідним лише раз на тиждень протягом 15 хвилин. Діти, які навчаються за межами установи, безпідставно зазнають щоденних обшукувань на предмет «заборонених речей». Крім того, моніторами був зафіксований незадовільний стан харчування в установі. Більшість дітей скаржилась на їжу з тарганами, волоссям, що знайшло своє підтвердження на момент перевірки. Діти позбавлені можливості отримувати будь-які передачі від родичів.

Зафіксовано численні випадки булінґу дітей як з боку адміністрації, так і з боку інших дітей, на які не реагує керівництво.

Крім того, грубо порушується приватність дітей. Адміністрація установи спостерігає за дітьми під час прийняття душу.

Прийняття душу та заміна одягу безпідставно обмежується до 1 разу на тиждень, а діти взагалі позбавлені можливості носити свої власні речі й змушені носити одяг, який видають.

Групою зафіксовані численні скарги дітей на незадовільний стан медичної допомоги.

Монітори отримали численні скарги дітей на неможливість відправлення будь-якої кореспонденції з установи, зокрема і заяв про злочини до поліції, а також на неможливість потрапити на прийом до директора установи.

Діти скаржилися, що їх примушують відвідувати недільну церковну школу, що суперечить ст. 35 Конституції України. Їх позбавляють прогулянок навіть у найближчому парку, які до недавнього часу ще були. До дітей застосовуються покарання у вигляді фізичних вправ.

Біля воріт постійно чергує машина муніципальної охорони. Охоронці заходять до приміщень ЦСПР.

Докладний звіт за результатами моніторингу та рекомендаціями буде спрямовано до голови Одеської міської Ради, – мовиться в повідомленні.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація