ok Екс-командир «Донбасу» прокоментував заяви ООН про Іловайськ - Збройний конфлікт на Сході України - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

Екс-командир «Донбасу» прокоментував заяви ООН про Іловайськ

10.08.2018

Колишній командир батальйону «Донбас» Анатолій Виногродський прокоментував доповідь Управління верховного комісара ООН з прав людини, присвячену подіям в Іловайську. На думку ветерана, документ містить неточності. Про це він заявив в ефірі «Радіо Свобода», – передає сайт видання.

«Там є багато домислів. Пункт, в якому сказано, що на блокпосту в Многопіллі бійці батальйону «Донбас» та «Дніпро-1» (в доповіді в цьому епізоді фігурують батальйони „Донбас“ та „Азов“ – ред.) затримали когось там, саджали до ями – такого не було, бо там не було бійців батальйону „Донбас“. В Многопіллі стояли на блокпості Збройні сили України», – наводить приклад він.

Щодо одного з убитих, яких автори моніторингу назвали цивільними жертвами, Виногродський заявив, що той насправді був учасником протистояння.

«Ця людина протягом п’яти діб знаходилася в підвалі школи, де переховувались цивільні люди. Його годували, поїли. Але кожного вечора він кудись зникав. Протягом чотирьох вечорів поспіль школу обстрілювали з рушниці. На п’ятий день він потрапив у засідку і був убитий в бою. Це мені розповів командир роти, який керував операцією».

Співробітник моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні Володимир Щербов на це зауважив, що моніторинг ООН ґрунтується на свідченнях очевидців, які представники місії по можливості намагаються перевірити.

«В нас є можливість з певними обмеженнями працювати на території, підконтрольній озброєним групам, але, коли ми інтерв’юємо людей там, ці інтерв’ю відбуваються в умовах приватності, якщо людина не хоче нам про щось повідомляти, вона просто не повідомляє. Якщо нам щось повідомляють, ми не приймаємо це на віру, ми вдаємося до всіх заходів, аби перевірити ці повідомлення», – запевнив він.


Наприкінці серпня 2014 року українські військові потрапили в оточення під Іловайськом на Донеччині. Військові регулярних частин Збройних сил Росії, що вторглися до України під прикриттям підтримуваних ними сепаратистів, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські силовики.

За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 300 потрапили в полон, 158 вважають зниклими безвісти.

Генеральна прокуратура України 14 серпня 2017 року оприлюднила результати розслідування подій під Іловайськом, що сталися в серпні 2014 року. За цими даними, головним винуватцем Іловайської трагедії визнане військове командування Росії. Генпрокуратура повідомила, що матеріали розслідування воєнних злочинів у ході подій під Іловайськом передали до офісу Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Серед інших чинників трагедії, на думку слідчих ГПУ – дезертирство, розвал армії за часів екс-президента Віктора Януковича та окремі помилки українського військового керівництва.


Напередодні, 9 серпня, сайт «Радіо Свобода» повідомив, що про 13 випадків катування цивільних громадян українськими військовослужбовцями під час збройного протистояння за Іловайськ у 2014 році мовиться в доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини. Згідно з документом, жертвами катувань або жорстокого поводження були чоловіки віком від 30 до 66 років. Їх нібито підозрювали у зв’язках зі збройними формуваннями.

«Жертв утримували у невеликій металевій шафі. У шафі були невеликі дірки для вентиляції, але все одно там було надзвичайно гаряче, задушно і повністю темно. Ці умови становили жорстоке поводження», – зазначила голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер. Вона додала, що затриманих також били.

Крім того, Фрейзер повідомила, що внаслідок обстрілів Іловайська та двох сусідніх сіл загинуло 36 цивільних осіб: 18 жінок та 18 чоловіків. Висновки моніторингу Управління вказує на те, що сторони конфлікту використовували зброю вибухової дії в населених пунктах без дотримання принципів розрізнення, пропорційності та вжиття запобіжних заходів.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація