ok За фактом загибелі військовиків у зоні АТО затримані їхні однослуживці - Збройний конфлікт на Сході України - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

За фактом загибелі військовиків у зоні АТО затримані їхні однослуживці

16.02.2018 | www.gp.gov.ua

14 лютого 2018 року військовою прокуратурою сил антитерористичної операції спільно з поліцією Донецької області на першій лінії оборони поблизу населеного пункту Широкине виявлено факт вбивства чотирьох військовослужбовців одного з підрозділів Збройних Сил України.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого п. 1 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство двох або більше осіб).

У ході досудового розслідування проведено огляд місця події за участю експертів та ряд інших невідкладних і першочергових слідчих (розшукових) дій, спрямованих на розкриття цього злочину.

На тілі загиблих виявлено вогнепальні кульові поранення, а у приміщенні, де останні перебували, – ознаки приховання злочину (підпалу та закладки вибухівки).

Після ґрунтовного дослідження одержаних доказів встановлено причетність до вбивства двох однослуживців загиблих, яких затримано у порядку ст. 208 КПК України. З участю їх захисників проведені слідчі експерименти, а також допити, у ході яких останні надали визнавальні свідчення щодо обставин даного вбивства, учиненого на ґрунті нестатутних відносин проходження військової служби.

На теперішній час з затриманими проводяться інші невідкладні слідчі дії, готується повідомлення про підозру за п.п. 1, 12 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство двох або більше осіб, вчинене за попередньою змовою).

Також призначені судово-медичні, хімічні, вибухотехнічні, балістичні, імунологічні, цитологічні, медико-криміналістичні, молекулярно-генетичні експертизи.

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування триває, його хід перебуває на контролі.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

15.02.2018

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація