ok Прокуратура вже не оскаржує звільнення журналіста Гусейнова на поруки - Судові процеси - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

Прокуратура вже не оскаржує звільнення журналіста Гусейнова на поруки

13.02.2018 | humanrights.org.ua

Прокуратура Київської області відмовилась від апеляційної скарги стосовно звільнення з під варти журналіста азербайджанського телеканалу «Туран ТВ» Фікрата Гусейнова (Гусейнлі), який через переслідування на батьківщині має статус біженця та громадянство Нідерландів. Натомість прокуратура проситиме суд продовжити для журналіста підписку про невиїзд для подальшого проведення екстрадиційної перевірки.

Як передає кореспондент «Центру інформації про права людини», про це прокурор Віталій Каплунський повідомив сьогодні в Апеляційному суді Києва.

Сьогодні мало відбутись чергове засідання за скаргою прокуратури на ухвалу Шевченківського райсуду від 27 жовтня 2017 року. Тоді суд звільнив Гусейнова з-під варти на поруки депутата від «Народного фронту» Миколи Княжицького та керівника адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини Бориса Захарова. Але засідання не відбулось, оскільки прокуратура відмовилась від своєї скарги.

«На сьогодні прокуратура відмовилась від оскарження ухвали Шевченківського райсуду Києва. Зараз діє ухвала Печерського райсуду із іншими зобов’язаннями (21 грудня 2017 року Печерський райсуд Києва підтримав прокуратуру і зобов’язав журналіста до 20 лютого 2018 року не залишати Київ і прибувати за вимогою до суду і прокурора – ред.)», – пояснив прокурор.

Каплунський повідомив про намір прокуратури продовжувати екстрадиційну перевірку. Відповідно, у Печерському суді прокуратура буде домагатись продовження строку дії зобов’язань для Фікрата Гусейнова.

Прокурор пообіцяв провести перевірку протягом 10 днів і відправити її результати до Генпрокуратури. За його словами, все залежить від швидкості відповідей державних органів.

Водночас адвокат Гусейнова Дмитро Мазурок не вірить в оперативну перевірку. Він вважає, що вона може тривати два місяці.

Тим часом Фікрат Гусейнов через затримання у Києві не може працювати в Нідерландах, де має громадянство та основну роботу. Він повідомив, що змушений був взяти кредит, продати свій автомобіль у Нідерландах, щоби сплачувати комунальні послуги та оренду квартири в Києві та Амстердамі.

Гусейнов обурюється наміром прокуратури продовжувати екстрадиційну перевірку. Він припускає, що азербайджанська влада заплатила українській владі, і тепер перевірку навмисно затягують.

Раніше журналіст звернувся до президента України Петра Порошенка та Генпрокурора Юрія Луценка з проханням «допомогти повернутися в Нідерланди».

Нагадаємо, Фікрат Гусейнов був в Азербайджані співробітником опозиційної газети «Азадлиг» (Свобода – ред.). У березні 2006 року його викрали та побили невідомі в масках в селищі Патамдар Баку, в результаті чого він отримав тяжкі тілесні ушкодження, в тому числі ножові поранення. 8 травня 2008 року журналіст емігрував з Азербайджану. Він отримав статус біженця в Нідерландах і зараз є громадянином цієї країни.

14 жовтня 2017 року українські прикордонники затримали його в аеропорту «Бориспіль» на підставі червоної картки, яку ініціював Азербайджан. В Україну журналіст прилетів, щоб з’ясувати умови для відкриття в Києві філіалу супутникового телеканалу «Turan TV».

Азербайджанська влада порушила кримінальні справи проти журналіста, звинувативши його в тому, що він організовував еміграцію азербайджанців з тим, щоби вони отримували за кордоном статуси біженця.

Окрім цього, його обвинувачують у шахрайстві за те, що він, начебто, отримав 2 000 євро у подружжя з двома дітьми за документ, яке надаватиме їм право постійного проживання в Угорщині. Журналіст відкидає усі звинувачення і каже, що вже 10 років не був в Азербайджані.

Директор російської редакції каналу «Turan TV» Емін Ахмедбеков заявив, що видача Азербайджану Гусейнова загрожує його життю та здоров’ю.

Міністерство закордонних справ Нідерландів повідомило адвоката журналіста в Гаазі про видалення червоної картки в базі Інтерпол через її невідповідність ст. 2 (1) та 3 статуту Інтерполу.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація