ok Суд не погодився достроково звільнити довічно ув’язненого Панасенка - Судові процеси - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

Суд не погодився достроково звільнити довічно ув’язненого Панасенка

09.02.2018 | humanrights.org.ua

Колегія суддів Апеляційного суду Вінниці відхилила прохання адвокатів про дострокове звільнення довічно засудженого 13 років тому Володимира Панасенка, якого правозахисники вважають безневинно покараним.

Як повідомляють «Вікна-новини», вчорашнє засідання стало першим в українській судовій практиці, коли людину, засуджену на довічне ув’язнення, просили звільнити достроково.

Адвокати Панасенка просили суд прийняти нову ухвалу, за якою чоловіка або достроково звільнять, або замінять невідбуту частину покарання більш м’яким.

Призначене чоловіку покарання сторона захисту вважає катуванням та проявом нелюдського ставлення, передає портал Судової влади України.

У зв’язку з цим, адвокати покладалися на практику Європейського суду з прав людини та на статтю 28 Конституції України, яка забороняє катування.

Панасенко, який наразі перебуває у вінницькій тюрмі, в розмові з журналістами заявив, що рішенням Апелляційного суду незадоволений.

«Тим, що я сьогодні отримав, незадоволений. Але я отримав шанс для подальшої боротьби. Все, що нас не вбиває, робить нас сильнішими», – зазначив він.

Володимир Панасенко в суді

В українському законодавстві відсутній механізм звільнення довічно засуджених. Водночас, відбувши 20 років покарання, ув’язнені можуть звернутися до президента з проханням про помилування. В такому разі довічне ув’язнення можуть замінити на 25 років позбавлення волі.

За інформацією Харківської правозахисної групи, наразі покарання у вигляді довічного ув’язнення в Україні відбувають понад 1500 осіб (без урахування окупованих територій). З-поміж них 3–4 % засуджених перебувають у тюрмах за злочини, яких вони не скоювали. Ще 10 % складають особи, покарання яких непропорційне тяжкості скоєних злочинів.

В парламенті вже понад два роки лежить законопроект № 2033а, який запроваджує механізм перегляду справ невинно засуджених і забезпечує їхнє право на правосудний вирок. Правозахисники неодноразово закликали владу ухвалити законопроект у другому читанні та забезпечити невинно засуджених правом на справедливий суд.

15 листопада 2017 року навпроти Верховної Ради України родичі свавільно засуджених встановили намет, аби привернути увагу депутатів до проблеми відсутності механізму перегляду судових рішень у кримінальних справах та нагальну необхідність його запровадження в Україні задля виправлення судових помилок.

Нагадаємо, 26 жовтня 2006 року невідомі підірвали автомобіль директора львівського ринку «Шувар» Романа Федишина. Чоловік внаслідок інциденту не постраждав, однак від вибуху загинула випадкова перехожа – 14-річна школярка Марічка Куцинда. Головним підозрюваним став Володимир Панасенко, який обіймав на ринку посаду адміністратора.

У вересні 2008 року Апеляційний суд Львівської області засудив Володимира Панасенка до довічного позбавлення волі. Покарання чоловіку призначили за сукупністю злочинів, серед яких були замах на вбивство, вчинене на замовлення, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, способом, небезпечним для життя багатьох осіб, та організація вбивства неповнолітньої дівчини.

Адвокати Панасенка та низка правозахисників, серед яких, зокрема, колишня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова, вважають, що справа проти Панасенка сфальшована.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація