ok У справах Героїв Небесної Сотні є певні просування - Акції - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

У справах Героїв Небесної Сотні є певні просування

23.01.2018 | uacrisis.org

Сергій Нігоян, Юрій Вербицький, Роман Сеник і Михайло Жизневський – перші Герої Небесної Сотні. У четверту річницю загибелі адвокат родин Героїв Євгенія Закревська повідомила, що по цих справах є певні зрушення. «Ще минулого року я казала, що це найгірше розслідувані епізоди. На даний момент я можу сказати, що є певні просування по справі Вербицького і певні, але недостатні просування по трьох справах, які поки що розслідуються у єдиному впровадженні разом із розслідуванням поранень, тому що поки немає обвинувачених та підозрюваних», – наголосила Євгенія Закревська під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Адвокат розповіла, що на даний момент слідство переконане, що стріляли зі сторони спецпідрозділу «Беркут». Вже встановлено підрозділи, які перебували у той період на вулиці Грушевського. «Я сподіваюся, що встановлять не лише підрозділ, який стріляв, а й конкретних осіб», – зауважила Євгенія Закревська. Що стосується справи Юрія Вербицького, то після того, як справу передали до Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України, почалися активні слідчі дії – встановлено осіб-координаторів та виконавців. На жаль, більшості з них вдалося виїхати з країни, на сьогодні затримано лише одну особу.

«Юрій Вербицький є небесним прикладом того, як жахливо було жити у тому суспільстві. Як багато учасники Майдану зробили для того, щоб змінити український світ, змінити людей. Для того, щоб, померши, ці Герої були прикладом того, як любити Батьківщину та працювати на її розквіт», – зазначив друг родини Героя Небесної Сотні Олександр Кендзера.

Учасники брифінгу анонсували також старт проекту «Відзнаки Героїв», головна мета якого – допомогти молодим митцям втілити свої мрії. «Ми анонсуємо зараз грант імені Сергія Нігояна. Це буде можливість запису музичного твору композитором вищого академічного закладу України», – розповів режисер кінопроекту «Вавилон 13» Володимир Тихий.

«Найголовніше – ми нічого не забули, нічого не пробачили і ми віримо в Україну. „Відзнаки Героїв“ – проект, який буде втілювати світогляди та мрії кожного Героя Небесної Сотні», – підсумувала керівник проекту Ольга Климко.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація