ok Візит до Острозької психіатричної лікарні, що на Рівненщині - Медична допомога - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

Візит до Острозької психіатричної лікарні, що на Рівненщині

Це виявили працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини спільно з громадськими моніторами під час візиту до Острозької обласної психіатричної лікарні.

На час візиту в закладі, який розміщено у будівлях колишньої Острозької тюрми, на лікуванні перебувало 362 пацієнти, хоча лікарня розрахована лише на 350 ліжкомісць.

Моніторингова група відзначила достатнє харчування пацієнтів, належний догляд, особливо за ліжковими хворими, позитивну психологічну атмосферу в закладі.

Водночас, під час візиту виявлено і проблемні питання в діяльності лікарні. Приміщення закладу не забезпечують створення позитивного терапевтичного середовища для лікування осіб з психічними розладами. У всіх палатах спостерігається порушення норми площі, яка має бути не менше 6 кв. м на особу. Через недостатнє фінансування в закладі використовуються панцерні ліжка та матраци, які потребують заміни.

Під час спілкування із пацієнтами останні скаржилися моніторам на те, що їм фактично забороняють здійснювати прогулянки на свіжому повітрі. Це підтверджувалося під час візиту відсутністю пацієнтів на прогулянкових майданчиках.

У лікарні не здійснюється належний інфекційний контроль, відсутній безперешкодний доступ пацієнтів до питної води, не створено умов для людей з обмеженими фізичними можливостями. Також є факти порушення права на приватність: у туалетах та лазні не облаштовано перегородок, ліжка розташовані впритул одне до одного. Крім того, хворі відділення № 1 розміщені на двомісних ліжках, які були отримані як благодійна допомога.

За результатами візиту до Міністерства охорони здоров’я України та Рівненської обласної державної адміністрації буде направлено звіт із зазначенням виявлених недоліків та рекомендаціями щодо їх усунення.

Рекомендувати цей матеріал     
X



 

забув пароль

реєстрація