ok ГПУ розслідує 600 випадків катувань на Донбасі - Збройний конфлікт на Сході України - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

ГПУ розслідує 600 випадків катувань на Донбасі

Генеральна прокуратура України розслідує 600 випадків катувань на Донбасі, повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

«У нас є 600 фактів катувань – знімання шкіри, скальпу, кастрування, заливання свинцю в горло, розчленування, розпинання на хресті, посилання пішки на мінні поля, якими займаються російсько-терористичні війська. 600 осіб», – сказав він на засіданні парламентського комітету Асоціації між Україною та ЄС, яке відбувається у Дніпрі.

Він також нагадав, що через воєнні злочини на Донбасі ГПУ оголосила про підозру міністру оборони Росії та ще двом десяткам російських військових високопосадовців.

«Прокуратура одночасно воює на всіх фронтах – на фронтах війни на Донбасі, бо, як ви розумієте, тисячі вбитих, в тому числі цивільних, означають тисячі кримінальних проваджень. Оцінити факти воєнних злочинів Росії – також це наша задача, і ми оголосили про підозру міністру оборони Російської Федерації і 20-м генералам та адміралам російської армії, котрі звинувачуються в злочинах проти людяності та інших воєнних злочинах», – сказав Луценко.

Підтвереджень даних про 600 випадків катувань з інших джерел наразі немає.

Конфлікт на Донбасі триває від квітня 2014 року. Україна й Захід звинувачують Росію у підтримці бойовиків на Донбасі, проте Москва неодноразово заперечувала участь своїх військових у конфлікті. Росія ж визнає присутність на Донбасі лише російських «добровольців».

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація