ok Знову про тортури в поліції Тернополя - Райвідділи МВС - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

Знову про тортури в поліції Тернополя

09.08.2017

У середині липня на сайті «ЦЕНЗОР.NET» була опублікована стаття Тетяни Курманової, присвячена тортурам у Тернопільській поліції. Зокрема, у матеріалі йшлося про вибивання показань з тернополянина Ігоря Козоріза. «Розповідь Ігоря Козоріза можна ставити під сумнів, – пише авторка, – Однак тільки за кілька днів в Тернополі нам стали відомі мінімум 11 випадків, коли, за словами затриманих, до них застосовувалися тортури. Про окремі випадки пише також місцева преса. Більшість чоловіків між собою не знайомі, проте багато в чому їхні розповіді збігаються: їх затримували без протоколу, привозили у так звані неофіційні місця несвободи (кабінети оперативних працівників, слідчих, кімнати для проведення слідчих дій), допитували із застосуванням сили, вимагали зізнатися в ще декількох епізодах».

27 липня правозахисники, учасники Національного превентивного механізму (НПМ) під час брифінґу в Українському кризовому медіа-центрі заявили, що прокуратура зобов’язана порушити кримінальні справи та розпочати розслідування заяв про катування у тернопільській поліції.

Сьогодні «Сайт міста Тернополя» (0352.ua) опублікував матеріал під назвою «В поліції спростували інформацію про катування затриманого з метою „вибити“ зізнання». В матеріалі, який наводимо повністю, згаданий лише випадок Козоріза, про інші – ані слова.

Під час службового розслідування, проведеного за матеріалами, поширеними в мережі інтернет, фактів, які б підтверджували факт катування затриманого, не виявили.

Інформацією про неправомірні дії правоохоронців у своєму інтернет-блозі поділилася журналіст Тетяна Курманова, зокрема на прикладі одного з затриманих, тернополянина Ігора Козоріза.

Як стверджував сам підозрюваний, 5 травня він був затриманий працівниками поліції та доставлений до Тернопільського відділу поліції. У своїх поясненням він зазначив, що його незаконно утримували декілька годин та застосовували фізичне насильство задля отримання зізнання у скоєних злочинах. Крім того за версією зловмисника, поліцейські вилучили у нього 1000 гривень, срібний ланцюжок та не повернули.

Для з’ясування законності дій працівників поліції затриманий навіть вирішив звернутись до уповноважених з прав людини Національної поліції України.

Після матеріалів, оприлюднених в ЗМІ працівники поліції розпочали службове розслідування, в ході якого встановили, що Козоріз Ігор Володимирович в минулому притягувався до кримінальної відповідальності за грабежі, крадіжку, шахрайства та порушення правил адміністративного нагляду. В слідчому управлінні ГУНП в Тернопільській області перебувало об’єднане кримінальне провадження за фактами грабежів неповнолітніх дівчаток в обласному центрі. Працівники тернопільської поліції довели причетність до них раніше судимого Козоріза. За підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України його затримали згідно статті 208 КПК України.

У заяві, де міститься графа про наявність чи відсутність претензій до працівників поліції Ігор Козоріз власноручно зазначив, що будь-яких скарг до працівників поліції не має та засвідчив це особистим підписом. Скарги затриманого на його можливе зґвалтування та катування заперечив під час проведення медичного обстеження черговий лікар-терапевт.

Важливим є той момент, що під час відвідування підозрюваного уповноваженою Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління забезпечення прав людини Національної поліції України в Тернопільській області, Козоріз висловлював скарги щодо застосовування відносно нього працівниками поліції фізичного насильства та катування, однак на пропозицію пройти медичний огляд з метою фіксації отриманих травм категорично відмовився. Не підтвердилися й заяви підозрюваного, щодо викрадення його матеріальних цінностей працівниками поліції, оскільки усі речі правоохоронці передали під розписку сестрі затриманого.

Як результат – факти можливих неправомірних дій працівників тернопільської поліції свого підтвердження не знайшли.

Матеріали службового розслідування направлено в прокуратуру Тернопільської області для долучення їх до кримінального провадження та прийняття остаточного рішення відповідно до чинного законодавства.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація