ok У Раді Європи занепокоєні умовами в українських в’язницях - Кримінально-виконавча система (КВС) - ПРОТИ КАТУВАНЬ
логін / реєстраціяMenu

У Раді Європи занепокоєні умовами в українських в’язницях

19.06.2017 | www.bbc.com

Комітет проти тортур Ради Європи занепокоєний поганими умовами утримання в’язнів в українських тюрмах, зокрема через силове «вибивання» зізнань та ситуацією з довічно ув’язненими. Про це йдеться у доповіді комітету, представленій у понеділок.

Фото: Укрінформ

У звіті спостерігачі, які відвідали кілька українських тюрем у листопаді минулого року, відзначають певні покращення з 2013 р., наприклад, створення єдиної Національної поліції, однак звертають увагу на численні проблеми пенетенціарної системи.

«Нелюдські умови»

Серед проблемних моментів: жорстокість з боку поліціянтів, які, за даними комітету, продовжують силою «вибивати» зізнання (з використанням кийків чи пластикових пляшок з водою), погане медичне забезпечення в’язниць, ускладнення доступу затриманих до адвокатів, а також перевищення 72-годинних строків затримання без рішення суду.

Особливу увагу спостерігачі звернули на «нелюдські» умови утримання в СІЗО в Одесі та Києві.

Іншою «давньою проблемою» у звіті назвали «проблематичну ситуацію» з тюремним персоналом, який йде зі служби через низькі зарплати й стрес, що створює кадрові проблеми для пенітенціарної системи.

У комітеті додають, що отримали свідчення про жорстоке поводження з довічно ув’язненими.

Автори звіту очікують на офіційну реакцію української влади на звіт, яку комітет обіцяє опублікувати.

Рекомендувати цей матеріал     
X 

забув пароль

реєстрація